facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-01-18
 

Mistrzostwa Europy w Rajdach Przygodowych

Już w najbliższą środę (23. stycznia) ruszy 500-kilometrowy wyścig po mistrzostwo Europy w rajdach przygodowych. Start Adventure Racing European Championships 2013, zaliczanych do AREuroSeries, został zaplanowany na godzinę 10.00 na Rynku w Gorlicach.
Trzynaście czteroosobowych zespołów (tyle jest na tę chwilę na liście startowej, a to nie koniec zapisów!) rozbiegnie się w poszukiwaniu punktów kontrolnych. Jeszcze tego samego dnia dotrą do Biecza, gdzie z pięknej i wysokiej (prawie 60 metrów...) wieży będą zjeżdżać na linach. To pierwsze z siedmiu spektakularnych zadań specjalnych. Inne odbędzie się w szymbarskim Kasztelu.

Zadania specjalne to urozmaicenie rajdów przygodowych. Nagroda za ogromny wysiłek włożony na wyczerpującej trasie. Prawie pół tysiąca kilometrów non-stop, biegnąc, jadąc na rowerze, biegając na biegówkach czy rakietach śnieżnych, a na deser… odcinek jeździecki. Planowo pokonanie trasy ma zająć najlepszym 80 godzin. Jeśli ekipy podejmą w tym czasie decyzję o odpoczynku (a prędzej czy później będą musiały), podejmą ryzyko, bo inni w tym czasie będą napierać. To rozgrywka, w której liczy się nie tylko moc, ale strategia i logistyka,

To oczywiście poziom mistrzowski. W piątek (25. stycznia) o 10.00, również z gorlickiego Rynku, rozpocznie się Rajd Zimowy 360 Stopni – 160 km. W zasadzie to samo, tylko w skali „mikro” i bez odcinka konnego. Na krótszym dystansie startują dwójki. Zespoły mogą być mieszane.

Obie trasy zostaną zamknięte o godzinie 20.00 w sobotę. Godzinę później w Karczmie w Stadninie Koni Huculskich w Regietowie odbędzie się uroczyste zakończenie Mistrzostw Europy w Rajdach Przygodowych.

Rajdu przygodowego takiej rangi w naszym kraju jeszcze nie było. Stawka też nie byle jaka, bo nagrodę główną stanowi wpisowe na mistrzostwa świata w Kostaryce. Na liście startowej widnieją nazwiska zawodników z dziewięciu krajów.
 

Współorganizatorzy: Powiat Gorlicki, Gorlice, Biecz i Uście Gorlickie.

Sponsorzy: Timex, Rekwar, Powerade, Dacia, BDC Bike, Compass oraz Salomon.

Patronatem radiowym AREC 2013 zostało objęte przez Polskie Radio „Jedynkę”.

Baza AREC 2013 znajduje się w Stadninie Koni Huculskich w Regietowie.
 

Wszystko w temacie: www.team360.pl

Strona zawodów: http://www.zima_2013.team360.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com