facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Mistrzostwa Europy Skyrunning - startują Polacy

W najbliższą sobotę odbędą się Mistrzostwa Europy Skyrunning na dystansie klasycznym. Do niewielkiego miasteczka Zeanuri położonego w sercu Kraju Basków zjechało kilkuset reprezentantów swoich krajów, którzy już w sobotę o godzinie 9 zmierzą się z trasą liczącą 31 km, a do pokonania będzie również 2400 metrów w górę.


W gronie Reprezentantów Polski na te zawody znależli się: Paweł Góralczyk, Jacek Michulec, Krzysztof Bodurka i Marcin Rzeszótko. Wśród Pań Polskę będą reprezentować: Dominika Wiśniwewska-Ulfik oraz Kryniczanka Natalia Tomasiak.

 

W Hiszpanii jest jeszcze Magda Kozielska i Martyna Kantor. Niestety dziewczyny z powodu kontuzji zdecydowały się zrezygnować ze startu (Magda) lub wystartować w krótszym biegu towarzyszącym Mistrzostwom na dystansie 22 km (Martyna).

 

Organizatorzy 24 godziny temu opublikowali listę elity na której znalazła się część naszych reprezentantów: Paweł Góralczyk, Marcin Rzeszótko, Dominika Wiśniewska-Ulfik, Natalia Tomasiak. Kłopot w tym, że lista elity wynosi niemal 50 nazwisk i trudno jednoznacznie wskazać faworytów. Jak zawsze, na zawodach rozgrywanych we Włoszech czy Hiszpanii można się spodziewać również kilku szerzej nieznanych, lokalnych biegaczy, którzy jednak swoją postawą w zawodach potrafią wywrócić klasyfikację do góry nogami. 

Zawody zostaną rozegrane w Parku Narodowym Gorbeia położonym na południowym wschodzie Kraju Basków. Najwyżej położonym punktem na trasie będzie szczyt Gorbeia (1481 m) znajdujący się mniej więcej w połowie trasy.

Niewielkie Zeanuri w którym zlokalizowane jest biuro zawodów jak również start i meta jest już gotowe na przyjęcie sportowców. Dla 1300 mieszkańców zawody to coś więcej niż przełamanie codziennego życiowego rytmu. Baskom, podkreślającym na każdym kroku swoją odrębność bardzo zależy na odpowiednim zaprezentowaniu swojego regionionu dlatego nadchodzący weekend to dla nich prawdziwe święto. Mieszkańcy Zeanuri nemal w całości zaangażowali się w ogranizację imprezy, warto dodać, że nad całością wydarzenie będzie czuwać blisko 200 wolontariuszy.Trzymamy kciuki za naszych Reprezentantów!

Relację będzie można śledzić na profilu fb Skyrunning Poland

https://www.facebook.com/SkyrunningPoland/?ref=br_tf

Profil zawodów na fb oraz strona

https://www.facebook.com/GorbeiaSuzien/   

http://www.gorbeiasuzien.eus/en/gorbeiasuzien_en/


foto Jacek Deneka

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-06-21
BIEGI GÓRSKIE
 

11. Ultramaraton Babia Góra przeszedł do historii!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com