facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-09-13
 

Mistrzostwa Europy 2010 we wspinaczce sportowej

W dniach 15-18 września w austriackim Imst i Innsbrucku odbędą się Mistrzostwa Europy 2010 we wspinaczce sportowej. Polskę będzie reprezentować dziewięcioosobowa ekipa, na czele z aktualną Mistrzynią Europy, zawodniczką Alpinus Azoty Tarnów Team Edytą Ropek.
Zawody odbędą się w trzech konkurencjach wspinaczki: na czas, buldering i prowadzenie. Tradycyjnie najliczniej zawodnicy będą reprezentować nas w konkurencji na czas, w której oprócz wymienionej wyżej Edyty wystartują: Monika Prokopiuk z Skarpy Lublin, Klaudia Buczek z MKS Tarnovia, Łukasz Świrk z SMG Lubin, Jędrzej Komosiński z PGNiG AZS PWSZ Tarnów oraz Tomasz Oleksy z MKS Tarnovia. W konkurencji prowadzenie zobaczymy dwie zawodniczki: Kingę Ociepkę z KS Korona Kraków i Agatę Wiśniewską z KW Toruń, która również wystartuje w konkurencji buldering.

Zmagania rozpoczną się w najbliższą środę eliminacjami w prowadzeniu oraz eliminacjami i finałami na czas. W czwartek odbędą się eliminacje w bulderingu, w piątek półfinały i finały w prowadzeniu, zaś na sobotę zaplanowano półfinały i finały w bulderingu. Szczegółowy program znajduje się w komunikacie IFSC

O randze i dużym znaczeniu tych zawodów dla rozwoju wspinaczki sportowej w Europie może świadczyć fakt, że specjalnie na tą imprezę wybudowana została imponujących rozmiarów ściana wspinaczkowa do prowadzenia i czasówek. Ten wolnostojący obiekt usytuowany został w pobliżu obecnego centrum wspinaczkowego, na obrzeżach miasta Imst, w malowniczym górskim krajobrazie. Arena zmagań została tak zaprojektowana, by umożliwić szerszej publiczności doskonały widok na zmagania zawodników praktycznie z każdego miejsca.   
 
Warto przypomnieć, że w ostatnich mistrzostwach naszego kontynentu, które odbyły się w 2008 roku w Paryżu spory sukces odnieśli, wspierana przez marki Five Ten i Petzl, Edyta Ropek, która wywalczyła złoty medal, oraz Łukasz Świrk, który jako jedyny z Polaków awansował do ścisłego finału i uplasował się na bardzo dobrym czwartym miejscu.
 
Edyta Ropek reprezentująca barwy klubu MKS Tarnovia nie kryje obaw przed zawodami, jak mówi: „Z pewnością ciężko będzie obronić tytuł mistrzowski, teraz staram się nie myśleć o wyniku. Koncentruję się na samym starcie, na pewno dam z siebie wszystko i będę walczyć” – zapowiada tarnowianka.
 
Zmagania we wszystkich konkurencjach będzie można śledzić na żywo na oficjalnej stronie mistrzostw, gdzie znajdziemy również sporo informacji na temat samych zawodów: http://www.euro-2010.at/en/home.html  
 
Po sukcesie organizacyjnym poprzednich mistrzostw w Paryżu, gdzie na hali Bercy zgromadził się kilkutysięczny tłum kibiców wspinaczki sportowej, również tym razem zapowiada się bardzo interesujące wydarzenie, które miejmy nadzieję będzie się cieszyć równie dużym zainteresowaniem.

Trzymamy kciuki za start naszych zawodników!

Arkadiusz Kamiński

Źródło: edytaropek.pl
 Plakat
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com