facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-11-01
 

MiniWspin Maraton 2012/2013 - edycja 1/5

To zawody, które są zawodami tylko dlatego, że mamy tabelę z wynikami. Przede wszystkim to okazja do wspólnego wspinania w świetnej atmosferze i dobrego treningu.
Od listopada 2012 r. rusza kolejny Puchar Stratosfery. Będzie pięć edycji zawodów, zasady się nie zmieniają. Tak jak w poprzednich sezonach 20 dróg na wędkę i 3 godziny czasu na to.

Sami sobie sędziujecie i sami wypełniacie karty z wynikami. Potrzebny jest ktoś do asekurowania, ale z tym raczej nie ma problemu podczas zawodów. Dobrze, jeżeli macie parę, bo nie trzeba wtedy szukać po sali asekuranta, a najlepiej jest jak dobierzecie się trójkami :)

Najważniejsze, aby pamiętać, że są to zawody dla wszystkich. Niezależnie od poziomu wspinaczkowego każdy znajdzie drogi dla siebie, będzie się dobrze bawił i przy tym odrobi bardzo dobry trening.

Terminy edycji MiniWspin Maratonu:
- 10 listopada
- 15 grudnia
- 12 stycznia
- ?? lutego
- ?? marca

Można brać udział w dowolnej liczbie edycji i do Pucharu można dołączyć w dowolnym momencie.

W zawodach udział może wziąć każdy, kto dokona opłaty startowej i wpisze się na listę zawodników. Start możliwy jest po otrzymaniu karty zawodnika w Recepcji CW Stratosfera w dniu zawodów w godzinach 12-18:30. Zawody będą rozgrywane w jednej kategorii z podziałem na Kobiety i Mężczyzn.

Do pokonania jest 20 dróg (na wędkę) w czasie 3 godzin. Próbę rozpoczynamy od chwytu oznaczonego jako „Start”. Próba na drodze rozpoczyna się po oderwaniu obu nóg od podłoża ściany. Liczba prób na drogach jest nieograniczona, po każdej próbie (obciążeniu liny) należy odwiązać się od liny. Zawodnicy asekurują siebie nawzajem podczas zawodów,

Punktowane jest utrzymanie chwytu „Bonus” i zrobienie całej drogi (utrzymanie chwytu „Top” oburącz).
Każdą próbę zawodnik odpowiednio zaznacza na „karcie zawodnika”:
– symbol „I” – odpadnięcie przed chwytem oznaczonym jako „Bonus”,
– symbol „B” – odpadnięcie po utrzymaniu chwytu „Bonus” lecz przed chwytem „Top”,
– symbol „T” – zrobienie całej drogi,
Próbę należy zakończyć w momencie ominięcia wpinki na drogach „z dołem”, dotknięcia lub przekroczenia oznaczonego ogranicznika, oraz po złapaniu się metalowych elementów ściany i liny.

Wygrywa ten, kto pokona największą liczbę dróg w jak najmniejszej liczbie prób. W dalszej kolejności brana pod uwagę będzie liczba „Bonusów” i prób do bonusów. W każdej edycji zostaną wyłonieni zwycięzcy oraz pierwsza 30 zawodników otrzymuje punkty za osiągnięty wynik. Punkty z każdej edycji sumowane są i na ich podstawie wyłaniani są zwycięzcy Pucharu Stratosfery 2012/2013.

Centrum Wspinaczkowe Stratosfera
Drewnowska 58 - Manufaktura
Łódź


http://stratosfera.org/
Event na FB
 MiniWspin Maraton 2012/2013 - edycja 1/5
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com