facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-08-25
 

Międzynarodowy Szczyt Górski IMS 2010

Najlepsi himalaiści i alpiniści w dniach 30.10-7.11 spotkają się w Południowym Tyrolu podczas Międzynarodowego Szczytu Górskiego.
Międzynarodowy Szczyt Górski (IMS - International Mountain Summit) to doskonała okazja, by spotkać się z największymi legendami wspinaczki. Wśród zaproszonych gości są m.in. takie osobistości jak Reinhold Messner czy Hans Kammerlander. W tym roku nie zabraknie także polskiego akcentu – podczas szczytu wystąpi także polski himalaista, Krzysztof Wielicki.

Zeszłoroczny szczyt można uznać za wielki sukces, liczba gości przekroczyła ponad 8500 osób. Reinhold Messner, himalaista i podróżnik, który jako pierwszy  zdobył Koronę Himalajów – wszystkie 14 ośmiotysięczników świata, podsumował to w następujący sposób; „Nie znam żadnego innego festiwalu, który tak głęboko i gruntownie poruszałby tematykę związaną ze wspinaczką. IMS to platforma wymiany pomysłów. Jestem nim zachwycony!”.

Near. nahe. vicino.
Motto Międzynarodowego Szczytu Górskiego to słowo „blisko” w trzech językach: angielskim, niemieckim i włoskim, czyli “near.nahe.vicino”, które  nawiązuje do bliskości człowieka z przyrodą.

Wydarzeniu IMS w tym roku towarzyszyć będą:

IMS Walk – Wyprawa górska w towarzystwie największych sław wspinaczki to doskonała okazja do rozmowy ze znanymi himalaistami i alpinistami z całego świata oraz do poznania pięknych tras pośród Dolomitów, wpisanych w czerwcu 2009 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Naturalnego UNSECO.
Relację z zeszłorocznego IMS można zobaczyć tutaj:
www.youtube.com/watch?v=U5dNZdYZaOc&feature=player_embedded#

IMS Talk – Seria wystąpień, prezentacji, wykładów i dyskusji, do której zaproszono m.in. takie osobistości jak Kurt Albert, Nives Meroi, Stephen Venables, Krysztof Wielicki czy Steve House.

IMS Kongres – Specjalna seria dyskusji z publicznością na tematy takie jak: zdrowie w górach, bezpieczeństwo, organizacje górskie, góry i kultura, góry i ludzie.

IMS Boulder Festival - czyli gratka dla fanów wspinaczki. Zawodnicy będą mieli do pokonania ścianę o wysokości 25 metrów.

IMS Film – trzydniowy pokaz filmów związanych ze wspinaczką po najtrudniejszych ścianach światach.

Więcej informacji na stronie www.suedtirol.info.

Źródło: ceneria.pl


 Międzynarodowy Szczyt Górski IMS 2010
 Międzynarodowy Szczyt Górski IMS 2010
 Międzynarodowy Szczyt Górski IMS 2010
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2025 Goryonline.com