facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-05-16
 

Międzynarodowy Dzień Muzeów (18 maja, Zakopane)

Kustosze Muzeum Tatrzańskiego im. Tytusa Chałubińskiego zapraszają dzieci i młodzież na spotkania w zakopiańskich oddziałach placówki.


18 maja 2005 cały muzealny świat świętuje Międzynarodowy Dzień Muzeów. Z tej okazji kustosze Muzeum Tatrzańskiego im. Dla Tytusa Chałubińskiego zapraszają dzieci i młodzież na spotkania w zakopiańskich oddziałach  placówki.

W gmachu głównym przy Krupówkach o kulturze i sztuce góralskiej oraz o legendarnych postaciach zakopiańskich będą opowiadali dr Jerzy Roszkowski i Wojciech Szatkowski, a lekcje o roślinach, zwierzętach i skałach tatrzańskich poprowadzą Grażyna Cisło i Włodzimierz Cichocki. W Muzeum Kornela Makuszyńskiego o Panu Kornelu mówiła będzie Anna Liscar. W Galerii Władysława Hasiora spotkania "Mistrz i Jego Galeria" poprowadzi Teresa Lisek. W Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w "Kolibie" o willi i jej twórcach opowie Zbigniew Moździerz, a w Galerii Sztuki na Kozińcu Anna Kozak zdradzać będzie tajniki malowania na szkle. Muzeum prosi o telefoniczne rezerwowanie godzin spotkań dla grup dzieci i młodzieży w poniedziałek i wtorek (16 i 17 maja) tel.: (0-18) 20 152 05, 20 129 35.

Źródło: www.dziennik.krakow.pl

2005-05-16

(kb)

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com