facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-11-26
 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski NW w Lubinie

To, że za oknem mocno jesienna pogoda, jest zimno, coraz częściej pada deszcz, a niekiedy nawet śnieg, nie znaczy, że należy rezygnować z aktywności na świeżym powietrzu. Wiedzą o tym dobrze pasjonaci chodzenia z kijami, którzy cały rok biorą udział w Ogólnopolskiej Lidze Mistrzów Nordic Walking.

27 listopada 2016 roku w Lubinie (woj. dolnośląskie) odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking, będące ostatnimi zawodami cyklu. Uroczyste wręczenie wyróżnień i nagród zawodnikom startującym w lidze będzie miało miejsce podczas wielkiej Gali Mistrzów w Koszęcinie, 10 grudnia 2016 r.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking odbywają się na terenie województwa dolnośląskiego nieprzerwanie od 6 lat - 5 razy w Złotoryi i drugi raz w Lubinie. W tym roku zawodnicy wystartują na dystansie 5 km. Organizator przewidział także specjalny dystans dla dzieci w wieku 0-6 lat - 250 m. Ponadto w ramach zawodów odbędą się 2. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Nordic Walking oraz 3. Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych, także na dystansie 5 km. Zawodnicy mogą ponadto rywalizować w dodatkowej klasyfikacji drużynowej. Najlepsi otrzymają wyjątkowe statuetki, a wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną nagrody! Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji sportowej czuwać będzie Ogólnopolska Komisja Sędziów Nordic Walking Polskiego Stowarzyszenia NW. Zapisy trwają do 18 listopada, a opłata za start to jedynie 30 zł.

 Zawody są otwarte dla wszystkich - nie tylko tych, którzy uważają się za mistrzów w tej dyscyplinie. Każdy, kto będzie chciał podjąć naukę oraz udoskonalić technikę nordic walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i trenerów, będzie mógł wziąć udział w Aktywnej Strefie Nordic Walking, która towarzyszy wydarzeniom całorocznego cyklu. To okazja nie tylko do wypożyczenia profesjonalnych kijków do nordic walking oraz skorzystania z opieki instruktorskiej, ale także wygrania voucherów na zakup odzieży i sprzętu w sklepach firmowych Regatta Great Outdoors w całej Polsce. Regatta, brytyjska marka dla miłośników outdooru, jest coraz bardziej popularna w Polsce wśród osób, które niezależnie od warunków chcą aktywnie spędzać czas. Tworzy odzież przydatną zarówno podczas wędrówek w górach, jak i na treningu nordic walking - czy to w mieście, na plaży czy w lesie. W ramach programu Regatta RUSZ SIĘ! marka wspiera wszystkie wydarzenia Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Nordic Walking organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

Liga odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Oficjalna strona zawodów w Lubinie: www.mmpnw.com.pl.

Więcej informacji: www.ruszsie.org.


Program „Regatta RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, zachęcających do aktywnego wypoczynku może przez cały rok zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu www.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta. Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org.

 Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest marka Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od 35 lat, która swoją popularność zdobyła, oferując ubrania o wysokich parametrach, ale w przystępnych cenach. Strona: www.regatta.pl

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-10-21
WYDARZENIA
 

Opolski Festiwal Gór po raz jedenasty

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-10-20
WYDARZENIA
 

Festiwal Literatury Górskiej i Podróżniczej

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-10-11
WYDARZENIA
 

Jubileuszowe 25. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-28
WYDARZENIA
 

XI Opolski Festiwal Gór

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-21
WYDARZENIA
 

Jack Wolfskin Lądek Film Tour

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com