facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-11-22
 

Michał Król i Marcin Gąsienica Kotelnicki

W tym roku zespół Michał Król - Marcin Gąsienica-Kotelnicki zgromadził na swoim koncie wielkie klasyki tatrzańskiego Mnicha.
 
Michał Król 

Wspinacz wszechstronny, realizujący się zarówno we wspinaczce letniej, jak i zimowej. Miłośnik drytoolingu. W ubiegłym roku swoje cele wspinaczkowe realizował w dalekiej Dolinie Miyar, położonej w indyjskiej części Himalajów, przywożąc ze sobą nowe drogi mikstowe. Wspólnie z Davidem Kaszlikowskim wytyczył linię na pd.- zach. ścianie dziewiczego szczytu Lotos (750 m, VIII-, M6). Natomiast eksploratorska działalność z Przemkiem Wójcikiem zaowocowała wejściem na niezdobyte dotąd wierzchołki: Tama Donog drogą Skazani na Miyar (1000 m, VIII-) oraz Geruda Peak 900-metrową linią o trudnościach VII+, 1 x A0. 


Michał na Metallice. Fot. Adam Kokot

 
Marcin Gąsienica-Kotelnicki

Taternik rodem z Zakopanego, ratownik TOPR-u.
Wspina się już od kilkunastu lat, w skałach i górach, gromadząc na koncie trudne drogi. Bardzo aktywny eksplorator swoich rodzimych, skalnych ogródków. Jego autorskie linie znajdują się m.in. na Jarońcu, w Dolinie Ku Dziurze, w Jaskini Lisiej. 


Marcin na Wariancie R. Fot. Adam Kokot


W tym roku zespół Michał Król - Marcin Gąsienica-Kotelnicki zgromadził na swoim koncie wielkie klasyki tatrzańskiego Mnicha, pokonując je w znakomitym stylu. Zaczęli od legendarnego Wariantu R IX-, robiąc pierwsze pełne klasyczne prowadzenie oryginalnej linii drogi. W czerwcu powtórzyli Sadusia IX, w lipcu zakończyli sukcesem wspinaczkę na Metallicę IX+.

Goście V Krakowskiego Festiwalu Górskiego


2007-11-22

(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com