facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-07-29
 

Merino i Tencel - 100 % natury w produktach Icebreaker

Firma Icebreaker specjalizuje się w produkcji odzieży z wykorzystaniem wełny pochodzącej od specjalnego gatunku owiec - merynosów, przystosowanych do przebywania w trudnych warunkach nowozelandzkich gór.

Najważniejszą cechą odzieży z wełny merino jest to, że można używać jej bardzo długo (np. przez cały tygodniowy wyjazd) i cały czas czuć się w niej komfortowo. Spróbujcie te same czynności wykonać w bawełnie lub poliestrze  - na pewno poczujecie różnicę. Poza tym ma wiele innych zalet (więcej na www.ceneria.pl).

 

Projektanci marki Icebreaker postanowili wykorzystać sprawdzone pozytywne cechy wełny merino oraz właściwości innowacyjnego włókna Tencel.

 

To ostatnie to nowość, więc warto wyjaśnić, co to takiego.

 

Tencel to kolejne naturalne włókno wykorzystywane w przemyśle tekstylnym, co nas bardzo cieszy, bo mamy słabość do natury. Pozyskiwane jest z... drewna i w związku z tym w 100 % biodegradowalne.
Zdjęcia mikroskopowe pokazują idealnie okrągłe włókna, które są jeszcze delikatniejsze i milsze w dotyku niż wełna merino. Badania laboratoryjne potwierdzają również niesamowitą chłonność wilgoci, dzięki czemu szybko jest ona odprowadzana od skóry. Do tego dochodzą właściwości chłodzące.
Twórcy tak podsumowują swój wynalazek: włókno TENCEL® jest delikatne jak jedwab, mocne jak poliester, chłodne jak len, ciepłe jak wełna i bardziej chłonne od bawełny.

 

Bluzki Icebreaker Sphere SS Crew w wersji damskiej i męskiej należą do linii COOL LITE i zostały stworzone właśnie z wykorzystaniem obu rodzajów włókien: merino i Tencel.

 

Jak się sprawdziły w użytkowaniu?

 

Przeczytaj recenzję na stronie www.Ceneria.pl.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-07-20
SPRZĘT
 

Propozycje Columbia Sportswear na upalne dni

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Weronika Biernacka
 
2021-06-22
SPRZĘT
 

Test butów biegowych New Balance Fresh Foam Hierro v6

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-06-21
SPRZĘT
 

Rafał Król testuje nowe buty Keen Temp Flex Mid

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com