facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-03-01
 

Memoriał rozstrzygnięty

Iwona Soczyńska z SKTJ i Paweł Zioło z KW Bielsko-Biała zwyciężyli w V Memoriale Bartka Olszańskiego.


Iwona Soczyńska z SKTJ i Paweł Zioło z KW Bielsko-Biała zwyciężyli w V Memoriale Bartka Olszańskiego w klasycznej wspinaczce zimowej (dry-toolingu). Zawody odbywały się w weekend w Zakopanem, a wspinacze rywalizowali na sztucznej ścianie, która stanęła na Placu Niepodległości.

Finałowa rywalizacja rozpoczęła w niedzielę wieczorem. Wśród kobiet, które wspinały się na wędkę w stylu RP, najlepsza okazała się Iwona Soczyńska. Zawodniczka SKTJ wyprzedziła Agnieszkę Ostrzałek (KW Jastrzębie) i Magdalenę Waluszek (Krakowski Klub Alpinistyczny). Mężczyźni wspinali się OS z dolną asekuracją na drodze o trudnościach ok. VIII i żaden z nich nie osiągnął topu. Z trudnościami najlepiej poradził sobie Paweł Zioło z KW Bielsko-Biała, a kolejne miejsca zajęli Rafał Mikler (TOPR) i Paweł Kopta (KS Korona Kraków).

Organizatorzy dziękują głównemu patronowi Memoriału, którym był Urząd Miasta Zakopane oraz sponsorom: Plus GSM, Liceum Plastyczne im. Kenara, TOPR, CW Transformator, Reni Sport, Monolit, The North Face, Marmot Polska, AMC, Yeti, Sema Print, Dom Turysty PTTK Zakopane, Cukiernia Samanta, Firma Kurczak, Piekarnia Karpiel & Knysak oraz sklep Warzywa i Owoce - Pani Helenka.

Patronami medialnymi imprezy byli: Telewizja Polska, Dziennik Polski, Wspinanie.pl, Górski Magazyn Sportowy Góry, Turnia.pl oraz Spotkania z Filmem Górskim.

Szczegółowe wyniki i galeria już wkrótce na stronie www.topr.pl/memorial.olszanskiego.


(KG)

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2018-05-21
GÓRY
 

Zamknięty szlak Świnica - Zawrat

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-05-21
GÓRY
 

Śmierć na Mt Everest i Ama Dablam

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
2018-05-21
GÓRY
 

Mt Everest dla Krzysztofa Kukli i Kamila Suchańskiego

Komentarze
0
 
Maciek Szopa
 
Maciek Szopa
 
2018-05-18
GÓRY
 

Miłka Raulin dotarła do C2 na Mt Everest

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com