facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-06-17
 

Memoriał Pawła Wyrwy już w najbliższą sobotę!

Od ponad tygodnia cały Team przygotowujący Memoriał Pawła Wyrwy "czaruje" pogodę i póki co wszystko wskazuje na to, że zawody odbędą się w pierwszym planowanym terminie. Zasady Memoriału uległy kosmetycznym zmianom, ale dzięki temu mamy nadzieję, że cała formuła będzie jeszcze bardziej jasna i klarowna :)

W sobotę rano spotykamy się na polu namiotowym Eurocamping w Rzędkowicach przy ul. Leśnej, gdzie usytuowane będzie Biuro Zawodów. Od godziny 8:00 do godziny 9:15 nastąpi weryfikacja zespołów oraz wydawanie pakietów startowych. Osoby, które przyjadą wcześniej, mogą się zgłosić do Biura Zawodów już w piątek wieczorem w godzinach od 18:00 do 21:00. Pełny pakiet startowy obejmujący pamiątkową koszulkę, "coś na ząb", topo oraz kartę startową jest gwarantowany jedynie przy zapisaniu się na zawody do dnia 18 czerwca 2013 do godziny 18:00. Koszt udziału w zawodach wynosi 31 zł, z czego 1 zł jest przeznaczany na rzecz Fundacji Górskiej Echo.
 

 

W sobotę, około godziny 9:30, trzymając topo sektorów, na których będzie rozgrywany Memoriał, uderzacie w skały. W ciągu 7 godzin każdy zespół musi pokonać nie mniej, nie więcej, ale dokładnie 10 dróg. Zrobienie mniej niż 10 dróg będzie dotkliwie karane ;) Każdy stopień trudności będzie miał przypisaną odpowiednią liczbę punktów, tak więc im trudniejsze drogi pokonacie (w stylu nie gorszym niż RP), tym więcej punktów zyskacie. Ważną informacją jest to, iż każda droga musi być poprowadzona TYLKO przez jedną osobę z zespołu.

Startujecie w jednej z dwóch kategorii:

Amatorzy - drogi od III do VI.2

Sportowcy - drogi od VI.1 do VI.5

W każdej kategorii będzie prowadzona osobna klasyfikacja zespołów damskich, męskich i mieszanych. Nagradzamy trzy pierwsze miejsca. Do 16:30 trzeba obowiązkowo oddać karty startowe w Biurze Zawodów, a oczekiwanie na wyniki Memoriału umili Wam prelekcja jednego z najlepszych wspinaczy sportowych - Łukasza Dudka, oraz kierownika ostatniej zimowej wyprawy na Broad Peak - Krzysztofa Wielickiego.

Tutaj zapiszesz się na Memoriał Pawła Wyrwy, a tutaj znajdziesz aktualną listę startową. Pełny regulamin zawodów dostępny jest tutaj.
 

Z kolei w niedzielę 23 czerwca, o godzinie 10:00 zapraszamy na warsztaty wspinaczkowe z Łukaszem Dudkiem pod tytułem "Oszukać skałę", podczas których Łukasz opowie nam trochę o technice i taktyce, a także podzieli się z nami swoimi jurajskimi patentami :) Jeżeli chcesz wziąć udział w tych warsztatach, spotykamy się o godzinie 10:00 na polu namiotowym, skąd wszyscy z Łukaszem wyjdziemy w skały. Warto tutaj zabrać swój sprzęt wspinaczkowy, aby podczas warsztatów Łukasz mógł nam w praktyce pokazać gdzie i jakie błędy popełniamy!

Ostatnim punktem programu, który rozpocznie się od zbiórki na Eurocampie o godzinie 12:30 (niedziela), będą warsztaty "Wspinaczkowe ABC", które poprowadzą instruktorzy wspinaczki sportowej: Krzysztof Rychlik oraz Marek Wójcikowski. Ten punkt programu jest w szczególności dedykowany wszystkim tym, którzy nie mieli jeszcze styczności z tym sportem i chcą spróbować w nim swoich sił :)

Szczegółowy program III Otwartych Dni Wspinania znajdziecie tutaj. Przez cały najbliższy weekend na polu namiotowym Eurocamp będzie możliwość odpłatnego noclegu.

Trzymajcie kciuki za pogodę i do zobaczenia w najbliższy weekend w Rzędkowicach!


 

Wojciech Karnaś
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com