facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-06-10
 

Memoriał Pawła Wyrwy i III Otwarte Dni Wspinania już za niespełna dwa tygodnie!

Już po raz trzeci chcemy Was gorąco zaprosić na Otwarte Dni Wspinania organizowane przez Fundację Górską Echo oraz Portal Górski. Spotkanie odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2013 roku w Rzędkowicach na Jurze Krakowsko Częstochowskiej.

Zdecydowaliśmy się wspólnie z Portalem Wspinaczkowym Climb.pl upamiętnić osobę Pawła Wyrwy - jednego z najlepszych polskich wspinaczy skałkowych, który w wyniku bardzo ciężkiej choroby zmarł w wieku 32 lat. Dwa lata po tym tragicznym wydarzeniu zapraszamy Was na I Memoriał Pawła Wyrwy, który odbędzie się w dniu 22 czerwca w Rzędkowicach. Memoriał będzie miał formę towarzyskich zawodów wspinaczkowych, których areną będą skały Rzędkowickie i Podlesickie.

Zasady Memoriału

Przygotowania do Memoriału idą pełną parą i wszystko dopinamy powoli na ostatni guzik. Już za kilkanaście dni spotkamy się na Eurocampie w Rzędkowicach, a tym czasem chcielibyśmy Wam przybliżyć ogólne zasady Memoriału.

Startujecie w zespołach dwuosobowych. Przed zawodami, podczas wypełniania karty startowej w biurze zawodów (pole namiotowe Eurocamp w Rzędkowicach), będziecie musieli się zobligować do poprowadzenia dziesięciu dróg. Nie wybieracie konkretnych nazw dróg, a jedynie trudności. Na przykład: pięć dróg o trudnościach V, dwie drogi o trudnościach VI, jedna droga o trudnościach VI+, jedna droga VI.1 i jedna VI.1+. Każdy stopień trudności ma przypisana określoną liczbę punktów, która poznacie przed zawodami. O 9:30 trzymając listę dróg w dłoni startujecie i do godziny 16:30 musicie zrobić jak najwięcej z tych dróg, a najlepiej wszystkie :) Trzeba się tutaj wykazać bardzo dobra taktyką i oceną swoich umiejętności, aby z jednej strony - nie zabrakło Wam czasu i siły na "wyrobienie normy", a z drugiej - żeby nie skończyć wspinania o godzinie 12, wybierając zbyt łatwe drogi :)

Startujecie w jednej z dwóch kategorii:

- Amatorzy - drogi od III do VI.2

- Sportowcy - drogi od VI.1 do VI.5

W każdej z tych kategorii będzie prowadzona klasyfikacja zespołów damskich, męskich i mieszanych. W każdej klasyfikacji nagradzamy pierwsze 3 miejsca. Ponadto dwa najlepsze zespoły w klasyfikacji generalnej Amatorów oraz Sportowców dostaną ubezpieczone, gotowe do poprowadzenia projekty w skałach!

Dokładny regulamin zawodów znajdziecie tutaj. Aby wziąć udział w zawodach musicie się zarejestrować poprzez formularz rejestracyjny, który znajdziecie tutaj. Rejestruje się jedna osoba z zespołu, podając w formularzu rejestracyjnym dane swojego partnera.

Tutaj znajdziecie aktualną listę zapisów. Pierwsze 100 osób ma zagwarantowany pełny pakiet startowy z pamiątkową koszulką zawodów. Jeżeli do 17 czerwca zapisze się Was więcej - postaramy się o pełny pakiet także dla reszty zawodników :)

Weryfikacja zespołów w biurze zawodów (pole namiotowe Eurocamp w Rzędkowicach) odbędzie się w piątek 21.06.2013 w godzinach 18:00 - 21:00, oraz w sobotę 22.06.2013 w godzinach 8:00 - 9:15. Koszt udziału w zawodach to 31zł/os. Z każdego wpisowego 1zł przekazujemy na rzecz Fundacji Górskiej Echo.

W przypadku niepogody ustalamy dwa terminy rezerwowe Memoriału:

- 23 czerwca,
- 29 czerwca.

Ponadto podczas III Otwartych Dni Wspinania będziecie mieli okazję spotkać się z wytrawnym himalaistą, kierownikiem ostatniej zimowej wyprawy na Broad Peak - Krzysztofem Wielickim. O swoich najtrudniejszych skalnych przejściach opowie nam Łukasz Dudek, który poprowadzi dla Was także praktyczne warsztaty w skałkach. Podczas warsztatów "Wspinaczkowe ABC" przedstawimy i omówimy sprzęt, który jest potrzebny do wspinania w skałkach i podpowiemy jak stawiać w tym sporcie pierwsze kroki. Będziecie też mieli okazję spróbować swoich sił na skale! Warsztaty poprowadzi dla Was kadra Szkoły Wspinania Vertical Limits - Krzysztof Rychlik oraz Marek Wójcikowski.
 

 

Wszelkie niezbędne informacje na temat Memoriału Pawła Wyrwy oraz III Otwartych Dni Wspinania znajdziecie na odpowiednich podstronach:

Program III Otwartych Dni Wspinania

Memoriał Pawła Wyrwy

Wspinaczkowe ABC - warsztaty dla początkujących

 

Do zobaczenia w Rzędkowicach!!!


 

Śledź wydarzenie na FB:


 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com