facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Matuszek i Dudek powtarzają Ikara

Pierwsze powtórzenia najtrudniejszej linii w Zimnym Dole stało się faktem. 

Jacek Matuszek na Ikar 8A+ (fot. Wojtek Kozakiewicz)

 

Pierwsze powtórzenia najtrudniejszej linii w Zimnym Dole stało się faktem. Od wytyczenia wysokiego i imponującego Ikara nie minęło wiele czasu, a już Jacek Matuszek i Łukasz Dudek zameldowali się na topie. Ewidentnie wytrzymałość i psycha wypracowana na alpejskich ścianach przydała się do przejścia Ikara:

 

„Ikar to fantastyczny bulder. Myślę, że każdy ostrzył sobie na niego pazury:-) Chapeau bas dla Piotrka Czarneckiego za otworzenie tego problemu. Musiał zmierzyć się z czymś co nie ma przejścia. Jeszcze raz - szacun Piotrek za otworzenie tej wizjonerskiej linii:-)” - skomentował tą realizację Jacek

 

 

Obaj panowie są zgodni, że Ikar to nowa jakość w polskim bulderingu i byłby klasykiem w każdym westowym rejonie. Tą opinie powtarza zresztą większość zawodników, którzy przymierzali się do tego problematu.

 

Jak pamiętamy Piotrek postawił przy Ikarze cyferkę 8B. Jednak chłopakom z Alpine Wall Tour wydawał się minimalnie łatwiejszy. Trudności bulderu Jacek porównał do Szatańskich Wersetów 8A+, które pokonał ostatnio w Diabelskim Schronisku

 

„Mam małe doświadczenie w skali bulderowej, ale w porównaniu do Szatańskich Wersetów, które pokonałem tydzień temu, w mojej ocenie bulder zasługuje na wycenę 8A i plus za wysokość czyli 8A+.”

 

źródło: FB, wywiad środowiskowy

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2020-11-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Szymon Krupiński powtarza "Ułan Bator" 8B w Batorówku

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2020-11-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Trzecie kobiece 9b - Julia Chanourdie prowadzi "Eagle-4"!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Weronika Biernacka
 
Weronika Biernacka
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com