facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Matty Hong i Ben Spannuth powtarzają "Bone Tomahawk" 9a/+ Joe Kindera

Świadkami dwóch mocnych przejść była w tym tygodniu położona w stanie Utah Fynn Cave. Jedną z najbardziej ikonicznych dróg autorstwa Joe Kindera - Bone Tomahawk 9a/+ pokonała dwójka wspinaczy - najpierw do łańcucha wpiął się Matty Hong, chwilę później pstrykał już zdjęcia swojemu koledze, Benowi Spannuthowi. Jemu również udało się ją poprowadzić i tym samym trzecie i czwarte przejście Bone Tomahawk stało się faktem. Co ciekawe, zarówno Matty jak i Ben zgodzili się, że droga zasługuje na "czyste" 9a - mamy więc do czynienia po raz wtóry w ostatnim czasie z obniżką wyceny. Ciekawe co na to sam Joe...

Matty Hong w trakcie wspinaczki na Bone Tomahawk. Fot. Jon Cardwell

 

Żeby zorientować się z czym mamy do czynienia, warto przywołać jakimi słowami opisał drogę Joe Kinder, dla którego stanowiła nie lada wyzwanie - spędził w końcu na niej prawie 6 lat:

"Crux na samym początku, bardzo wytrzymałościowa, z dziwacznymi podhaczkami palców i trikowymi ruchami w dachu. Droga jest wybitnie ciągowa, pompująca i zarazem atletyczna. Siła palców nie ma aż takiego znaczenia jak mocny core i siła całego ciała. To jak bycie w ringu bokserskim i walka na nim do samego końca, do kresu sił."


Autor drugiego powtórzenia, które notabene miało miejsce w marcu tego roku, Jonathan Siegriest nie zakwestionował wyceny Joe'go, również sugerując 9a+, ale dodając w swoim scorecardzie na 8a.nu dopisek "soft". Teraz Matty i Ben poszli o krok dalej. Czy słusznie? Na temat subiektywności wycen można by napisać epopeję, nie będziemy więc dalej drążyć tematu - zamiast tego zapraszamy do obejrzenia na filmie jak z Bone Tomahawk poradził sobie Joe Kinder:

 

 

Źródło: 8a.nu & climbing.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com