facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-07-31
 

Materac 700 Air Structure Short / Forclaz

Na rozkładówce ostatniego, 261 numeru GÓR mogliście przeczytać o nowej kolekcji Forclaz, sprzedawanej w sieci sklepów Decathlon. Ostatnio wziąłem w obroty prezentowany w niej materac trekkingowy. Pierwszą rzeczą, która robi niesamowite wrażenie, jest jego lekkość (360 g) i niewielki rozmiar (mieści się on do malutkiego woreczka). Jeśli wrzucimy zwinięty materacyk do plecaka, szybko zapomnimy, że niesiemy dodatkowy sprzęt.

 

Po takim maleństwie spodziewalibyśmy się niewielkiej grubości – nic bardziej mylnego. Dzięki specjalnej budowie wynosi ona aż 5 centymetrów. Sprawia to, że nawet na nierównym podłożu mamy pełen komfort. Jednak oczywiście tak niska waga wymagała pewnych poświęceń. Długość materaca po napompowaniu to 120 centymetrów, więc chcąc zapewnić sobie wygodną noc, musimy podłożyć coś dodatkowego pod nogi. Nie jest to jednak specjalny problem.

Rozwiązaniem poprawiającym wygodę są silikonowe wstawki, które zapobiegają ślizganiu. Cały materac wykonany jest z kombinacji 57% poliuretanu termoplastycznego (TPU) i 43% poliestru, co zapewnia sporą odporność na uszkodzenia. Pompujemy go za pomocą specjalnego, jednokierunkowego wentylu. Napełnienie powietrzem zajmuje dosłownie kilka sekund, zatem, pomimo że nie jest to klasyczna mata samopompująca, praktycznie nie dostrzeżemy różnicy. Również wypuszczanie powietrza jest sprytnie przemyślane: zrobimy to błyskawicznie osobnym, dużym i jednokierunkowym zaworem.  Jeśli nie musimy oszczędzać miejsca w plecaku i potrzebujemy pełnowymiarowego „łóżka”, model ten dostępny jest również w długościach: 180 cm i 195 cm.

Materac 700 Air Structure Short z całą pewnością mogę polecić każdemu kto, tak jak ja, lubi się dobrze wyspać podczas noclegu w namiocie, a do tego nie chce dźwigać dodatkowych kilogramów. ;-)

 

Wymiary: 120 cm × 52 cm • Grubość: 5 cm • Wymiary po złożeniu: Ø 8,5 cm × 21 cm • Waga: 360 g • Cena: 129,99 zł

Testował / Maciek Szopa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com