facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-11-05
 

Marmot Minimalist Jacket - z deszczem za pan brat

Test Marmot Women’s Minimalist Jacket - kurtki przeciwdeszczowej z założenia mającej chronić również przed wiatrem.

Po wyjściu z klimatyzowanego autokaru upał uderza w twarz jak morka, gorąca szmata – temperatura powietrza oscyluje wokół trzydziestu stopni Celsjusza a wilgotność powietrza osiąga poziom trudny do wytrzymania. Nad wapiennymi ostańcami Mogotes suną po niebie ciężkie, szare chmury, z których leje deszcz jak z cebra. Mimo to wychodzę, by obejrzeć Mural de la Prehistoria – malowidło na skałach wykonane w latach 60. XX w. Pod połą kurtki chronię aparat przed zmoczeniem.

Kurtka Marmot Minimalist Jacket

Marmot Women’s Minimalist Jacket, którą testuję, to kurtka przeciwdeszczowa z założenia mająca chronić również przed wiatrem. Jej opis to cała litania materiałów, systemów i rozwiązań opatrzonych znakami towarowymi. Wykonana została z Gore-Texu Paclite, ma podklejane szwy i wodoodporne zamki. Ma oczywiście zamocowany na stałe kaptur z możliwością regulacji. Dwie duże zewnętrzne kieszenie zabezpieczone są suwakami i patkami. Pod pachami znajdują się otwory wentylacyjne PitZips. Mankiety posiadają regulację na rzepy velcro, podobne rzepy zabezpieczają podbródek razem z materiałem DriCLime, a dół kurtki wyposażony został w ściągacz. Dodatkowo zaprojektowana została ona z systemem Angel-Wing Movement, dzięki któremu anatomiczna konstrukcja rękawów nie krępuje ruchów, a kurtka nie jest podciągana do góry przy podnoszeniu ramion. Całość waży około 408 gramów. Kosztuje około 600-800 zł (w zależności od tego, gdzie kupujemy) i dostępna jest w różnych wersjach kolorystycznych.

 Wszystko pięknie, ale trzeba kurtkę przetestować w warunkach bojowych. Kubańska pogoda pod koniec pory deszczowej w październiku świetnie się do tego nadaje, a ubiór doskonale zdaje na niej egzamin! Przede wszystkim materiał nie przemaka nawet przy intensywnym deszczu, chroniąc nie tylko mnie samą, ale również mój aparat fotograficzny przed wilgocią. Dodatkowo nawet przy dość wysokich temperaturach nie pocę się w niej, co niestety było uciążliwe przy mojej poprzedniej kurtce przeciwdeszczowej. Minimalist jest odporna i wygodna – noszę ją, a jakby w ogóle jej nie było. A kiedy nie pada, można ją po prostu zdjąć i zwiniętą w niewielki pakuneczek schować do plecaka – błyskawicznie schnie, a spakowana zajmuje naprawdę mało miejsca.

Kilka dni wcześniej mam okazję przetestować ją w zupełnie innych warunkach pogodowych. W czasie wycieczki do Paryża mimo słońca na niebie jest chłodno, w dodatku wieje zimny wiatr, szczególnie na szczycie Wieży Eiffla czy na kopule bazyliki Sacre Coeur. Minimalist doskonale chroni przed przenikliwym wiatrem a w połączeniu z bluzą polarową idealnie zapewnia ciepło.

 

Pełna wersja recenzji wraz ze zdjęciami na stronie:
http://www.dalekoniedaleko.pl/marmot-minimalist-uniwersalna-kurtka-przeciwdeszczowa/Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2023-01-25
SPRZĘT
 

Plecak Alpinisto 35 GREGORY

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-20
SPRZĘT
 

Zegarek Suunto 9 Peak

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-12
SPRZĘT
 

Rakiety czy narty?

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com