facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Marcin Świerc w wielkim stylu wygrywa The Great Wall Marathon

Dzisiaj rano o godzinie 7 czasu lokalnego (1 rano czasu polskiego) wystartował Maraton na Murze Chińskim. Wśród zawodników na starcie pojawił się Marcin Świerc, zawodnik Salomon Suunto Team najlepszy biegacz górski ostatnich lat w Polsce. 


Przed biegiem Marcin był wymieniany w gronie faworytów, ale nikt nie spodziewał się, że aż tak bardzo zdominuje bieg. Co prawda na trasie maratonu uczestnicy pokonywali aż 5164 schody, ale i tak można było się  obawiać, że dla Marcina ten bieg będzie  zbyt płaski.

The Great Wall Marathon jest powszechnie uważany za jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie. Pierwsza edycja tego maratonu została zorganizowana 1999 roku. Z czasem do dystansu maratonu dołączyły też biegi towarzyszące: półmaraton oraz bieg krótszy - Fun Run na dystansie 8,5 km. Pokonując 5164 stopni Wielkiego Muru i około 6 km odcinek po samym Murze można co prawda spodziewać się cudownych krajobrazów, ale i bardzo dużych upałów. Zazwyczaj temperatura w maju w tym regionie Chin sięga 30 °C. 

 

 

 

 

Bieg poza trasą po Murze wiódł w kolejnych etapach przez malownicze wioski i pola ryżowe. Nie trzeba dodawać, że atmosfera biegu zawsze jest naprawdę wyjątkowa, a startujący zagrzewani są do walki z dystansem przez całe rzesze okolicznych mieszkańców. Marcin Świerc jest pierwszym Polakiem, który wygrał te zawody.

 

 

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
:)
Ja nie mogę nieźle - idę biegać
Robert Kowalski
To mega sukces, wspaniały wynik. Serdeczne gratulacje i do zobaczenia na trasie. RK
anastazja
a ja byłam pierwsza osoba dzisiaj na plaży:) Brawo !!!! PANIE MARCINIE widzialam w TV jak Pan przekroczył mete !!! dumna jestem z PANA:)!!!buziaki od ,,ludzi z Kołobrzegu

Goryonline
 
2022-08-31
BIEGI GÓRSKIE
 

Biegi w ramach Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-08-16
BIEGI GÓRSKIE
 

Fernando Elvira & The North Face

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-09
BIEGI GÓRSKIE
 

Wyzwania - Sudecki Trójkąt

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-07-11
BIEGI GÓRSKIE
 

Ekstremalny Skyrunning. Nowy wymiar biegania w polskich Tatrach?

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com