facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-06-10
 

Marcin Świerc najszybszy w Tatrach

Już po raz siódmy rozegrano Wysokogórski Bieg im. Druha Marduły, który był jednocześnie Mistrzostwami Polski Skyrunning.

W tej edycji  wytyczono nieco inną trasę niż w ubiegłym roku: start na Krupówkach, podbieg na Nosal, dalej Doliną Jaworzynki do Murowańca, na Karb, przez Czerwone Stawki na Przełęcz Liliowe, przez Kasprowy Wierch do Kuźnic i na metę na Kalatówkach: w sumie 25km i ponad 1900m podbiegów.

 

Aż 330 zawodników zmierzyło się z wymagającą trasą, ale już po raz szósty (!) nie było mocnych na Marcina Świerca (Salomon Suunto Team), który z czasem 2 h 25 min i rozbitym kolanem pojawił się na mecie jako pierwszy z 4-minutową przewagą nad drugim Danielem Wosikiem. Na trzecim miejscu przybiegł Robert Faron.

Wśród pań z minutową przewagą wygrała Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team), która wyprzedziła Magdalenę Kozielską i Annę Celińską.


Za najtrudniejsze fragmenty zawodnicy uznali podejście na Karb (strome i już w pełnym słońcu), Liliowe oraz zbieg z Kasprowego w kierunku Myślenickich Turni, gdzie stromy i niepewny szlak był odpowiedzialny min. za poważną przewrotkę Marcina.


Z 330 startujących osób w limicie nie zmieściło się 23, a dwie zeszły z trasy. Poważnych wypadków na szczęście nie było.

 

W klasyfikacji zespołowej zwyciężył zespół Salomon Suunto Team (Magda Łączak, Marcin Świerc, Paweł Dybek i Piotr Hercog), przed T.G Sokół Zakopane (Robert Faron, Przemysław Sobczyk, Marek Grochowski i Sebastian Lebda) i Attiq TKN Nowy Targ (Magda Kozielska, Szymek Sawicki, Piotr Biernawski i Piotr Huzior).


Wyniki


Mężczyźni
1. Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) 2h 25min 11sek
2. Daniel Wosik (RMD Montrail Team/LKB Rudnik) 2h 29min 51sek
3. Robert Faron (T.G Sokół Zakopane) 2h 32min 18sek


Kobiety
1. Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team) 2h 44min 30sek
2. Magdalena Kozielska (Attiq TKN Nowy Targ) 2h 45min 48sek
3. Anna Celińska (Byledobiec Anin) 2h 50min 56sek

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/BiegUltraGraniaTatr

 


Fot. Monika Strojny

 
 
 
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com