facebook
 
baner
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
baner
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Marcin Świerc jednym z faworytów The Great Wall Marathon

Tradycyjnie w okolicach połowy maja odbywa się jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie – The Great Wall Marathon. Maraton na Murze Chińskim to bardzo specyficzny i wymagający bieg. Na trasie 42km195 uczestnicy mają bowiem do pokonania 5164 schody. Tym samym rezultaty uzyskiwane w tym biegu są z reguły o 50 procent dłuższe niż standardowe czasy uzyskiwane na dystansach maratońskich.


W tym roku na starcie maratonu stanie zawodnik Salomon Suunto Team - Marcin Świerc, najlepszy biegacz górski ostatnich lat w Polsce, który bez wątpienia będzie chciał odegrać znaczącą rolę w biegu, a może nawet pokusić się o zwycięstwo. Marcin, który zadebiutuje w maratonie ulicznym będzie swojej szansy na wygraną upatrywał właśnie we wspomnianych schodach, które stanowią o przewyższeniach w tym biegu, ale również są największą trudnością techniczną dla biegaczy. 

W poprzednich latach w The Great Wall Marathon brali udział również inni wybitni zawodnicy specjalizujący się w biegach górskich jak choćby Jonathan Wyatt w 2013 roku.

 

The Great Wall Marathon jest powszechnie uważany za jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie. Pierwsza edycja tego maratonu została zorganizowana 1999 roku. Z czasem do dystansu maratonu dołączyły też biegi towarzyszące: półmaraton oraz bieg krótszy - Fun Run na dystansie 8,5 km. Start dla wszystkich trzech biegów rozpoczyna się i kończy na placu Ying Yang w miejscowości Huangyagan leżącej u stóp części muru. 
Pokonując 5164 stopni Wielkiego Muru i około 6 km odcinek po samym Murze można spodziewać się cudownych krajobrazów, ale i bardzo dużych upałów. Zazwyczaj temperatura w maju w tym regionie Chin sięga 30 °C. 

Bieg poza trasą po Murze wiedzie w kolejnych etapach przez malownicze wioski i pola ryżowe. Ponownie zakręca do muru na końcowej części wyścigu, który kończy się na wspomnianym placu Yin Yang. Nie trzeba dodawać, że atmosfera biegu jest naprawdę wyjątkowa, a startujący zagrzewani są do walki z dystansem przez całe rzesze okolicznych mieszkańców.

 

Start w sobotę 20 maja o godzinie 7.00 czasu lokalnego

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2018-01-15
BIEGI GÓRSKIE
 

Trasa biegowa w Dolinie Kieżmarskiej

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-01-05
BIEGI GÓRSKIE
 

Wycieczka biegowa w Tatrach Słowackich

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2017-11-30
BIEGI GÓRSKIE
 

Kilian Jornet pod Zorzą Polarną

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com