facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Marcin Świerc drugi w CCC!

Marcin Świerc, zawodnik Salomon Suunto Team zajął drugie miejsce w biegu CCC (Champex-Courmayeur-Chamonix) rozgrywanym w ramach Festiwalu Ultra Trail du Mont Blanc. Bieg wystartował punktualnie o godzinie 9, ale uczestnicy zostali powiadomieni przed startem, że 101 kilometrowa trasa zostanie ze względów bezpieczeństwa skrócona o 2,5 km.

Od lewej stoją: Świerc (2. miejsce), Hawks (1. miejsce) i Pommiert (3. miejsce)

 

Kamery usytuowane na starcie kilkukrotnie pokazywały naszego zawodnika. Wyglądał na bardzo skoncentrowanego i niezwykle zmotywowanego. Marcin wystartował bardzo dynamicznie i w pierwszych obrazach z kamer zaraz po starcie widać było, że biegnie na czele całego wyścigu. Na pierwszym punkcie pomiarowym pojawił się na 15 pozycji z której jak się później okazało rozpoczął pościg swojego biegowego życia. W miarę upływu kilometrów rozkręcał się i co kilkanaście, kilkadziesiąt minut zostawiał za plecami kolejnych biegaczy. Kiedy dotarł do punktu w La Champex, który był mniej więcej połową trasy, był już na 3 pozycji. Bieg był rozgrywany w niezwykle szybkim tempie. Zabawa w pościg za kolejnymi zawodnikami powoli przechodziła w obawę czy Marcin nie daje się ponieść za bardzo emocjom i nie narzuca zbyt wysokiego tempa. Przecież to szalone tempo musiało się w pewnym momencie na nim odbić. Nic z tych rzeczy. Marcin na kolejnym punkcie był już drugi tylko za świetnie dysponowanym dzisiaj Amerykaninem Haydenem Hawksem. Marcina próbował za to gonić ubiegłoroczny zwycięzca dystansu UTMB - Ludovic Pommeret.

Kolejne kilometry przebiegały według podobnego schematu. Marcin tracił nieco minut do prowadzącego Amerykana, ale z drugiej strony mozolnie budował przewagę na Francuzem. Kolejne relacje i zdjęcia w mediach społecznościowych pokazywały dobrze dysponowanego Marcina, nie było spodziewanych grymasów na twarzy, była za to koncentracja, a czasami pojawiał się nawet uśmiech.

Komentujący sprawozdawcy na kanale wyścigu mieli olbrzymi problem z wymową nazwiska Świerc, szybko wymyślili zastępstwo w postaci „Polish power”. Z pewnością nie przypuszczali, że będą te słowa powtarzać do samego końca biegu.

Ostatecznie Marcin nie tylko utrzymał drugą pozycję, ale powiększył przewagę nad trzecim zawodnikiem do 8 minut i z czasem zameldował się na mecie

Wyniki

  1. Hayden Hawks10h24min30sek
  2. Marcin Świerc 10h42min49sek
  3. Ludovic Pommeret10h50min47sek

 

To nie koniec emocji, bo przed nami jeszcze długa trasa UTMB, która dopiero wystartowała. Relacja na żywo do śledzenia na http://www.utmbmontblanc.com

Zapowiada się długa noc pod Mont Blanc. Tym bardziej, że prognoza pogody nie jest najlepsza - wysoko w górach prawdopodobne są opady śniegu.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-09-21
BIEGI GÓRSKIE
 

Ciemno, zimno, do mety daleko

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-13
BIEGI GÓRSKIE
 

Wjosa - ostatnia dzika górska rzeka Europy

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-08-22
BIEGI GÓRSKIE
 

Bieg Ultra Granią Tatr 2023

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-11
BIEGI GÓRSKIE
 

8. Bieg po Oddech dedykowany pamięci Kacpra Tekieliego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-08
BIEGI GÓRSKIE
 

Ekscytujące wspomnienia z okolic Drogi Śmierci w Boliwii

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com