facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-06-01
 

Maraton między szczytami (1 sierpnia, Karkonosze)

Dwa szczyty Karkonoszy, Szrenica i Śnieżka, wytyczają trasę tegorocznego maratonu biegowego, który wyruszy 1 sierpnia 2009 roku. Zawodnicy mają do pokonania ponad 42 kilometry w trudnym, kamienistym terenie.
I Maraton Karkonoski, w którym jednym z głównych sponsorów jest Bergson, to wyzwanie i przygoda, z którą zmierzy się 200 biegaczy.

Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Zawodnicy mogą spodziewać się zarówno upału, jak również ulewnego deszczu, mgły i znacznego obniżenia temperatury. Mimo to chętnych nie brakuje. Lista startowa została zamknięta już dwa dni po rozpoczęciu zapisów. Liczba chętnych do wzięcia udziału w maratonie przerosła oczekiwania organizatorów. Limit zawodników, ustanowiony początkowo na 150 osób, został natychmiast wyczerpany. Za zgodą władz Karkonoskiego Parku Narodowego liczba startujących  mogła zostać zwiększona do 200 biegaczy.

Bieg górskim szlakiem
Trasa została wytyczona pomiędzy Śnieżką a Szrenicą, ponieważ odległość między nimi wynosi 21 kilometrów. Bieg i trasa powrotna tym samym szlakiem pozwala osiągnąć maratoński dystans, ponad 40 kilometrów. Start i meta znajdują się na Szrenicy, na Śnieżce natomiast półmetek biegu. Na trasie ustanowiono trzy punkty żywnościowe, a w przypadku wysokiej temperatury, powstaną dodatkowe punkty z wodą.

Maraton Karkonoski to wyzwanie i sprawdzian wytrzymałości dla organizmu. Górski maraton wymaga najwyższej sprawności i kondycji, nie tylko fizycznej, ale także psychicznego nastawienia. Tym razem, bieg nierównym kamienistym szlakiem, z długimi stromymi podejściami stawia przed sportowcami wysoką poprzeczkę. Szczyt Szrenicy ma 1362 m n.pm., Śnieżka, to natomiast najwyższy szczyt pasma górskiego Karkonoszy, który ma 1602 m n.p.m. Zatem różnica wysokości wynosi ponad 240 m, gdzie 16 kilometrów to wyczerpujący bieg pod górę.
 
Karkonosze w 7 godzin

Wydaje się, że największe wymagania w tym maratonie stawia przed zawodnikami sama przyroda. Organizatorzy stawiają jeszcze jeden limit – 7 godzin na ukończenie trasy. Sukcesem będzie każde ukończenie biegu, w podanych ramach czasowych. Na mecie maratonu, dla zwycięzców na podium, w klasyfikacji kobiet, mężczyzn oraz grupy wiekowej, nagrody ufundowała outdoor’owa marka Bergson.

Źródło: BERGSON
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com