facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-09-16
 

Maraton Gorce najdłuższym biegiem cyklu Salomon Trail Running

W deszczową sobotę ponad stu zawodników stanęło na starcie najdłuższego w cyklu Salomon Trail Running, 40 km biegu Gorce Maraton.
W Krościenku nad Dunajcem o 10 rano przestał jednak padać deszcz i maraton mógł wystartować bez żadnych przeszkód. Trasa wiodła czerwonym szlakiem aż na Turbacz, potem zielonym – na Długą Polanę w Nowym Targu.

Już  na pierwszym, asfaltowym podbiegu na Lubań, Jan Wydra zdecydowanie wyprzedził rywali, a po wbiegnięciu na górskie ścieżki trzech pierwszych zawodników znacznie uciekło pozostałym. Jeszcze na szczycie chmury spowijały szczyt i punkt z napojami, ale podczas biegu po grani do przełęczy Knurowskiej nieśmiało zaczęło świecić słońce. Na przełęczy czekał na biegaczy bufet z bananami, batonami, napojami i bardzo miłą obsługą.

Ścieżki na całej trasie maratonu były przebieżne, rzadko trafiały się kałuże, a błoto nie stanowiło utrudnienia. Turbacz powitał zawodników pełnym słońcem i kolejnym punktem odżywczym, a ze szczytu pozostał już tylko zbieg na metę. Ten odcinek zaskoczył niektórych biegaczy, gdyż ostatnie 500 metrów wiodło nieco pod górę, żeby na linię mety można było zbiegać. Na mecie czekał pamiątkowy medal, sporo kibiców i satysfakcja z ukończenia tak długiego biegu (najbardziej wytrwałym zajęło to ponad siedem godzin!). Oprócz nagród dla najlepszych w każdej kategorii sponsor cyklu ufundował, jak zwykle, wiele nagród rzeczowych, które zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników biegu.

Nie była to ostatnia edycja cyklu, do końca zostały jeszcze trzy, już znacznie krótsze i  łatwiejsze biegi trailowe. Zapraszamy, jeszcze wiele rekordów zostało do pobicia!

Na stronie www.trailrunning.pl już znajduje się aktualny ranking i pełne wyniki.

Maraton Gorce - najlepsi

Kobiety

1. Sabina Wydra     3.46.50
2. Magdalena Białorczyk-Jarzębowska  4.03.59
3. Izabela Cieluch     5.03.20

Mężczyźni

1. Jan Wydra    3.05.00
2. Lucjan Chorąży   3.31.08
3. Andrzej Bargiel   3.32.53
 Maraton Gorce najdłuższym biegiem cyklu
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com