facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-09-08
 

Maraton Gorce - z Krościenka do Nowego Targu

W sobotę, 4 września w malowniczych okolicach Nowego Targu i Krościenka wystartował 40 km Maraton Gorce, 9. edycja cyklu Salomon Trail Running.
Wśród 119 zawodników znalazło się 13 kobiet, w tym Anna Celińska, która niezagrożenie prowadzi w całym cyklu, oraz Paulina Maciuszek, debiutująca na tak długim dystansie reprezentantka kraju w biegach narciarskich.

Pogoda na starcie w Krościenku średnia, przynajmniej do zdjęć, bo dla zawodników było akurat: chłodno i bez deszczu, resztki mgły utrzymywały się gdzieniegdzie. Na pierwszym kilometrze nawierzchnia była twarda, później cała trasa prowadziła już po ścieżkach, głównie w lesie i czasem na łąkach. Najdłuższe podbiegi zaczynały się przed Lubaniem (1211 m n.p.m., 9,8 km trasy) oraz na Kiczorę (1250 m n.p.m., 28,4 km trasy). Na półmetku na przełęczy Knurowskiej (tu czekał jeden z trzech bufetów) klarowała się sytuacja rankingowa: na czoło wyraźnie wysunął się trzykrotny zwycięzca maratonu Jan Wydra, a wśród kobiet sensacyjnie biegła Paulina Maciuszek (w pierwszej „10” kategorii open).

Za przełęczą  zaczynał się spory podbieg na Kiczorę i pod Turbacz i 7 km zbieg do Nowego Targu, na którym wielu zawodników dopadły poważne problemy ze skurczami. A na finiszu czekało jeszcze 500 metrów pod górę do bacówki na Długiej Polanie, przy której powiewały flagi mety.

Pełna galeria zdjęć oraz wyniki i nowy ranking już na stronie www.TrailRunning.pl. Na finałową edycję cyklu Salomon Trail Running zapraszamy 3 października do Krakowa na Bieg Trzech Kopców. Zapisy trwają i można jeszcze zdobyć punkty do rankingu!

Najszybsi Maratonu Gorce

Kobiety

   1. Paulina Maciuszek   3.41,48
   2. Anna Celińska  3.51,27
   3. Sabina Wydra  4.36,28

Mężczyźni

   1. Jan Wydra   3.07,20
   2. Lucjan Chorąży  3.23,47
   3. Henryk Sobczak  3.26,14

Monika Strojny
www.TrailRunning.pl
 fot. A. Kokot
 fot. A. Kokot
 fot. M. Strojny
 fot. M. Strojny
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com