facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-07-09
 

Maraton Gór Stołowych z nowym zwycięzcą

Burza z piorunami i chłód przywitały w piątkowy wieczór zawodników III Maratonu Gór Stołowych, gdy przyjeżdżali do Pasterki, wsi na końcu świata - na granicy z Czechami w Kotlinie Kłodzkiej.
Ale sobotni ranek 7 lipca nie wzbudzał wątpliwości, że będzie parno i gorąco. Jak zawsze na tym maratonie…

Zawody uznane za najtrudniejszy maraton w kraju po raz kolejny zasłużyły na to miano, ale po raz pierwszy z 42,7 km trasą i ponad 1700 m przewyższenia zmierzyło się prawie 400 zawodników!
 

Piąta edycja cyklu Salomon Trail Running tradycyjnie wystartowała spod schroniska Pasterka, i trasą prowadzącą raz po naszej, raz po czeskiej stronie, prowadziła do mety na szczycie Szczelińca.

Termometry wskazywały od 26 do 29 stopni, w wielu punktach trasy brak przewiewu potęgował uczucie gorąca i niewiele osób decydowało się biec bez najmniejszych chociaż pojemników na wodę. Bufety z owocami i napojami ustawiono co 10 km, dodatkowo wyznaczono dwa źródełka, co jednak nie uchroniło wszystkich przed wyczerpaniem prowadzącym nawet do rezygnacji.

Do 10 km kilku zawodników zmieniało się na prowadzeniu, jednak od pierwszego bufetu na pozycję lidera wysunął się Paweł Krawczyk, i pozostał na niej aż do końca, wygrywając zawody po niecałych 4h. Do rekordu trasy Marcina Świerca, który wyjechał do Turcji, zabrakło tylko 14 minut…

Więcej o zawodach na stronie www.maratongorstolowych.pl.

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com