facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-09-25
 

Manaslu: Polki ponownie w obozie 2, atak szczytowy planowany na piątek!

Po okresie kiepskiej pogody, wyjściach aklimatyzacyjnych (Monika dotarła pod C3, Joanna do C2) i odpoczynku w bazie, dwójka Polek działająca w ramach wyprawy Manaslu 2018 Awilux Discover ruszyła do dalszej akcji górskiej! W ostatnim komunikacie nadanym przez telefon satelitarny, Monika Witkowska poinformowała, że obydwie dotarły do obozu II położonego na wysokości ok. 6400m n.p.m. Spędzą tam dzisiejszą noc. Atak szczytowy planują na poranek 28 września!

Mansalu wraz z zaznaczonym rozmieszczeniem obozów. Fot. Materiały Awilux Polska

 

Najnowszy meldunek od Moniki jest krótki, (przypominamy, że dziewczyny nie mają dostępu do łącza internetowego - stąd lakoniczność przesyłanych przezeń komunikatów) ale zawiera generalnie pozytywne informacje, jeśli nie liczyć oczywiście problemów ze skórą i kaszlem Moniki - wygląda na to, że Joanna Kozanecka czuje się już dobrze (miała problemy z aklimatyzacją - zeszła w związku z tym kilka dni temu z C2 do bazy), znany jest także termin ataku szczytowego:

 

"Jesteśmy w obozie drugim, gdzie nocujemy. Dziś w nocy mogą być pierwsze wejścia na szczyt. My szykujemy się na poranek, 28 września. Jesteśmy dobrej myśli, choć w związku z górskim metabolizmem, zrzuciłam już kilka kg. Palce mam poklejone superglue - sposób na pękające opuszki :-( no i męczy mnie strasznie moja stała górska dolegliwość - odbierający siły kaszel wysokościowy. No, ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Byle już śniegu więcej nie padało i nie było silnych wiatrów."


Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny i powodzenie dalszej akcji górskiej! Jak tylko będziemy znać więcej szczegółów, niezwłocznie Wam je przekażemy. Przypominamy, że pozycję GPS Moniki możecie cały czas śledzić tutaj.

Źródło: własne/Awilux Polska

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
2018-09-26
GÓRY
 

Manaslu: Polki dotarły do C3!

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com