facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-10-30
 

Mammut rozwija sieć sklepów w Polsce

Piąty firmowy sklep Mammuta został otwarty w Krakowie, w Galerii Kazimierz. Mammut to 150 lat doświadczenia na rynku, w jego ofercie można kupić odzież i sprzęt dla wymagających czy to do aktywności w terenie górskim czy na co dzień. W kolekcji jesienno-zimowej znajdziemy odzież, buty, plecaki, śpiwory, sprzęt wspinaczkowy i lawinowy.

To już piąty sklep firmowy tej marki w Polsce, pozostałe znajdują się w Katowicach, Warszawie i Zakopanem, teraz przyszedł czas na Kraków. Sklep jest zlokalizowany w Galerii Kazimierz. Mammut, zgodnie ze swoją symboliką, to marka dla wymagających ekstremalnego zabezpieczenia: ludzi gór, narciarzy, wspinaczy oraz wszystkich tych, którzy cenią najnowsze technologie w czasie długiej polskiej zimy.

 


„Siła jest w działaniu, a najlepsze jeszcze przed nami” – to jedno z haseł tej marki. Wszystkie produkty Mammuta są najpierw testowanych w trudnych, wysokogórskich warunkach: bada się wytrzymałość materiału, cechy izolacyjne, lekkość, wygodę, udogodnienia. Dopiero po przejściu pozytywnego testu w alpejskich warunkach produkty trafiają na rynek.


W ofercie Mammuta znajdziemy m.in. super lekką kurtkę z serii Broad Peak, (można ją złożyć w dłoni i włożyć do kieszeni), która od innych puchówek wyróżnia się tym, że jest wodoodporna i jako taka jest świetną alternatywą dla osób długo przebywających na zimnie.


Tym, którzy wymagają dużej wodoodporności i wind stopera warto polecić kurtki z wysoką membraną Gore Tex i wypełnieniem syntetycznym. Kurtki te są w większości kompatybilne ze spodniami poprzez pas z zamkiem, można w ten sposób połączyć kurtkę ze spodniami.


Dla osób zaawansowanych, poszukujących najwyższej jakości odzieży technicznej na wyprawy zimowe, narty skitourowe warto polecić serię Eiger Extreme sprawdzoną w najtrudniejszych alpejskich i wysokogórskich warunkach. Kolekcja obejmuje zarówno odzież: kurtki zewnętrze i polary, oraz plecaki i akcesoria.

W ofercie Mammuta znajdziemy także cały przegląd plecaków: od bardzo małych i lekkich przeznaczonych do biegania, plecaków miejskich po  ekspedycyjne i wyprawowe. W tej grupie produktów znajdują się także używane przez strażników Tatrzańskiego Parku Narodowego plecaki zawierające poduszki powietrzne, które sprawdzają się w czasie przyspania śniegiem oraz wyposażenie lawinowe – polecane wszystkim uprawiającym aktywności zimowe w górach, w szczególności trekking i narciarstwo skitourowe. W zestawie lawinowym znajduje się: detektor, sonda, łopata i wspomniany plecak z poduszką powietrzną.


Wszystko czego potrzebujecie do uprawiania zimowych aktywności i co zapewni Wam maksymalny komfort i bezpieczeństwo znajdziecie w sklepie tej marki.

Ciekawa jest historia samego Mammuta, firmy, która w ubiegłym roku skończyła 150 lat. Wszystko zaczęło się w 1862 od produkcji lin – najpierw dla rolników, potem dla branży wysokogórskiej, wspinaczy. Stopniowo, w połowie XX wieku Mammut zaczał także produkować odzież i sprzęt. Z okazji 150-lecia zrealizowano projekt o nazwie  The Biggest Peak Project. 150 zespołów wspinaczy wspięło się na 150 szczytów Ziemi (w tym na polskie Rysy).

Dystrybutorem Mammuta w Polsce jest firma Uni-Sport z siedzibą w Katowicach.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
 
Maciek Makowski
 
 
Maciek Makowski
 
2023-06-29
BIZNES
 

Baseny w Krempnej już otwarte!

Komentarze
0
 
 
Maciek Makowski
 
 
Kinga
 
2023-05-09
BIZNES
 

NNormal - nowa marka biegowa w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com