facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-04-19
 

Mammut - nowe buty podejściowe

Pełne innowacyjnych rozwiązań, wykorzystują m.in. technologię 360 Heel Support, która pozwala na optymalne dopasowanie pięty do buta oraz dodatkowe zapięcie PowerStrap.
MAMMUT Rockface DLX

Podeszwa Mammuta gripex™ Cougapproach wykonana ze specjalnej mieszanki gumy zapewnia bardzo dobrą przyczepność zarówno na suchej jak i mokrej powierzchni. Wzmocniony i lekko usztywniony czubek pozwala skorzystać z niewielkich stopni.

Dzięki temu model Rockface sprawdzi się w trudniejszym terenie, podczas podejść czy pokonywania graniówek bądź wymagających via ferrat. Kombinacja elementów gumowych, bocznych usztywnień PU oraz dodatkowego zapięcia velcro – PowerStrap gwarantuje optymalną sztywność i stabilność. Niska waga oraz zastosowanie dobrze oddychającej wyściółki Drilex dają komfort i uczucie lekkości nawet podczas wędrówek w upalne dni.

Przeznaczenie:
podejścia, trudne szlaki turystyczne, via ferrata, graniówki
Sugerowana cena 499 zł
Zastosowane technologie:

Rolling Concept
Opatentowana przez firmę Mammut® koncepcja podeszwy, która dostosowuje się do naturalnych ruchów i kształtu stopy, co redukuje jej zmęczenie oraz zapobiega skręceniu.

360 Heel Support

Trówymiarowy element wykonany z trwałego TPU (termoplastyczny poliuretan), który dokładnie
otacza kostkę. Zapewnia optymalne czucie a jednocześnie zapobiega skręceniom kostki oraz urazom mechanicznym.

Foot Mapping
Mammut® Foot Mapping System uwzględnia specyficzną charakterystykę różnych miejsc stopy:
obszary pocenia się, zwiększonego narażenia na wychłodzenie oraz poddawana większemu
naciskowi. Zróżnicowana wyściółka oraz materiały wewnątrz buta zwiększają znacznie komfort.

MAMMUT Redburn

Nowe buty podejściowe szwajcarskiego producenta. Znakomicie łączą w sobie komfort oraz funkcjonalność. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom (m. in. systemow Base Fit) doskonale sprawdzą się w codziennym użytkowaniu jak i w terenie. Za przyczepność odpowiada specjalnie opracowana dla butów podejściowych guma, zastosowana w podeszwie Mammut gripex™.

Buty Redburn posiadają opatentowany przez firmę Mammut® system Base Fit lacing, w którym sznurowanie jest bezpośrednio połączone z podeszwą. Dzięki temu można dostosować kształt buta do anatomii stopy, a dodatkowo bardzo dobrze zabezpieczyć ją przed przemieszczaniem się wewnątrz buta. Inny atutem jest brak ucisku Podeszwa Mammuta została wykonana w technologii gripex™ Cougapproach jest to specjalna mieszanka gumy odpowiadająca za poprawienie przyczepności. Dzięki zintegrowaniu języka z butem Redburny zakłada się równie łatwo jak skarpetki.

Sugerowana cena 419 zł

Przeznaczenie:
podejścia, trudne szlaki turystyczne, via ferrata, graniówki

Zastosowane technologie:


Rolling Concept
Opatentowana przez firmę Mammut® koncepcja podeszwy, która dostosowuje się do naturalnych ruchów i kształtu stopy, co redukuje jej zmęczenie oraz zapobiega skręceniu.

Base Fit
System Base Fit lacing - sznurowanie jest bezpośrednio połączone z podeszwą. Dzięki temu można dostosować kształt buta do anatomii stopy, a dodatkowo bardzo dobrze zabezpieczyć ją przed przemieszczaniem się wewnątrz buta.

MAMMUT Chalk

Jeśli szukasz komfortowych butów o sportowej stylistyce, to Chalk z kolekcji Ubran Climbing doskonale spełni Twoje oczekiwania. Zaprojektowane bez dodatkowej wyściółki, co pozwoliło znacznie zmniejszyć wagę oraz poprawić komfort cieplny w letnie dni. Jednakże Chalk to nie tylko wspinaczkowa stylistka, ale również określone technologie. Techniczna podeszwa gripex® Cougapproach opracowane przez firmę Mammut® oraz stabilna i lekka zarazem śródpodeszwa EVA wraz z połączeniu z technolgią Rolling Concept zapewniają wygodę i pewność na każdej nawierzchni nawet w trduniejszym terenie. Z kolei wewnętrzny materiał o strukturze otwartych por 3D i miękka skróra velurowa gwarantują oddychalność. Dodatkowe gumowe wzmocnienia na czubkach i piętach zwiększają przyczepność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Przeznaczenie:
codziennego użytku, urban climbing, podróże

Sugerowana cena 359 zł

Zastosowane technologie

Rolling Concept

Opatentowana przez firmę Mammut® koncepcja podeszwy, która dostosowuje się do
naturalnych ruchów i kształtu stopy, co redukuje jej zmęczenie oraz zapobiega skręceniu.

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com