facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-06-11
 

Magellan dla Bezdroży za Indie i Baleary

Podczas 55 Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, które odbyły się w II połowie maja br., ogłoszono wyniki na najlepsze publikacje turystyczne 2009 roku.
Wręczenie nagród w konkursie, którego organizatorem był „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”, odbyło się 20 maja, a wydarzeniu towarzyszyła debata dotycząca sytuacji na rynku książki turystycznej w bieżącym roku.

Wydawnictwo Bezdroża otrzymało w tym roku pierwszą nagrodę w kategorii przewodnik tekstowy za publikację „Indie północne. Nepal i Goa. Orientalna mozaika” autorstwa Joanny Felicji Bilskiej, Emilii Kubik, Rafała Kubika i Justyny Sromek. Przewodnik po Indiach, pierwszy w Polsce napisany przez polskich autorów, opisujący na ponad 1000 stronach szczegółowo specyfikę północnej części kraju, przybliżający podstawowe wiadomości o społeczeństwie i kulturze, a także wyróżniający się bogatą bazą aktualnych i zweryfikowanych informacji praktycznych, jest niewątpliwie ewenementem na turystycznym rynku książki.

Doceniono również wyróżnieniem w kategorii przewodnik ilustrowany publikację „Majorka, Minorka, Ibiza oraz Formentera. Baleary – archipelag marzeń” autorstwa Dominiki Zaręby. Przewodnik wydany w pełnokolorowej serii rekreacyjnej, opisuje atrakcje i klimat każdej wyspy, a także podpowiada, jak przez nie podróżować w sposób zmotoryzowany, promem, rowerem czy jachtem. Oprowadza po typowych miasteczkach - pueblos i kurortach nadmorskich, przybliża najpiękniejsze, podpowiada, gdzie skosztować lokalnych produktów i wyszukanej kuchni, gdzie szukać tradycyjnego rzemiosła, jak trafić na kolorową fiestę i miejscowy targ, gdzie znaleźć nocleg, klimatyczną knajpkę albo ciekawe miejsce rozrywki i sztuki.

Nagrodę w imieniu Wydawnictwa Bezdroża odebrał Piotr Stolarczyk, który podkreślał: „Kolejne nagrody dla Wydawnictwa Bezdroża są dla nas niezwykle ważne i pokazują wysoką jakość wydawanych przewodników. Docenienie naszych publikacji w konkursie daje czytelnikom sygnał, że warto sięgnąć również po inne pozycje Bezdroży z oferty wydawniczej, która z roku na rok proponuje coraz to więcej ciekawych i egzotycznych destynacji.”

Także w tym roku Wydawnictwo Bezdroża proponuje kilka niebagatelnych miejsc wakacyjnych. Prócz Tajlandii, Peru i Boliwii, na mapie Bezdroży pojawiły się Maroko, Egipt i Tunezja, a także kilka europejskich państw, dotąd niedostępnych w ofercie Bezdroży, jak Hiszpania, Grecja, Skandynawia.

Źródło: bezdroza.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com