facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Magda Łączak i Paweł Dybek wystartują w Haria Extreme Lanzarote

Prawie 30 zawodników z Polski wystartuje w najbliższy weekend w zawodach Haria Extreme Lanzarote. Zawodnicy będą rywalizować na 4 trasach: Starter na dystansie 10 km, Medium - 23 km Maratonie - 44 km oraz Ultra gdzie do pokonania będzie 94 km i 3050 metrów przewyższenia. Oczywiście najwięcej naszych rodaków wystartuje na najdłuższej trasie. Wśród nich pobiegną zawodnicy Salomon Suunto Team – Magda Łączak, która zwyciężyła w ubiegłym roku na tym dystansie oraz Paweł Dybek, ósmy w poprzedniej edycji.


Lanzarote mimo, że jest stosunkowo niewielką wyspą (około 60 km długości i 20 km szerokości), ma bardzo wiele do zaoferowania jeśli chodzi o sportowe aktywności. Od lat to świetne miejsce dla amatorów sportów wodnych (windsurfing, kitesurfing). Do Lanzarote często przyjeżdżają również kolarze, paralotniarze, traithloniści, a od kilku lat coraz częściej również biegacze. Oczywiście sprzyja temu przyjazny klimat wyspy, który daje możliwość przyciągania wielu sportowców na treningi przez cały rok, a bogata infrastruktura turystyczna zapewnia odpowiednie warunki dla zawodników i amatorów.

Na wyspie organizowanych jest między innymi wiele imprez triathlonowych, a na swoją markę od kilku lat pracują organizowane na wyspie biegi takie jak: Lanzarote Marathon, Lanzarote Wine Run, czy właśnie Haria Extreme. Nazwa zawodów Haria Extreme pochodzi po prostu od nazwy niewelkiego miasteczka w północnej części Lanzarote w którym umiejscowiona jest meta. W przeciwieństwie do La Palmy czy Gran Canarii na Lanzarote nie ma wysokich gór. Najwyższym punkt na trasie liczy sobie 618 metrów n.p.m. Brak dużych masywów górskich rekompensują za to z nawiązką majestatyczne klify, techniczny, wulkaniczny teren oraz dzikie wybrzeże. Na całej trasie ultra, zawodników czeka ponad 3 tysięce przewyższeń, a wszystko biega się w otwartym terenie przy bardzo upalnej aurze. Warto dodać, że większość przewyższeń na trasie czeka zawodników w jej drugiej częśći.W ubiegłym roku Magda Łączak zwyciężając najbardziej prestiżowy dysytans Ultra, na pokonanie trasy potrzebowała 11h26 minut. Najszyby zawodnik Remi Queral Ibanez trasę pokonał w czasie 9h33 minut. Przez większość część dystansu blisko podium trzymał się Paweł Dybek, ale niestety skurcze zmusiły go do kilku przystanków i ostatecznie Paweł stracił kilka pozycji przybiegając ostatecznie na  8 miejscu. Jak będzie tym razem? Poporosiliśmy naszych zawodników o kilka przedstartowych zdań.


Magda Łączak / Paweł Dybek:


„Nastroje dopisują. Cieszymy się, że będziemy mogli trochę oderwać się od codziennej rzeczywistości i spędzić trochę czasu w miejscu, które znamy i którym zostaliśmy zauroczeni, tym bardziej, że pogoda w Polsce w tym czasie nie rozpieszcza. Sportowo, mamy mieszane uczucia. Paweł właściwie od początku września zmaga się z problemami z kostką, mało trenuje i nie powinien startować. Jednak jest zdeterminowany żeby pobiec i nie ma parcia na rywalizację. Postawił sobie za cel „wakacje biegowe” i tego się chce trzymać. Mnie chyba również dopadło w końcu zmęczenie. Bieg Granią Tatr, Krynica, Azores Triangle Adventure to wszystko było w przeciągu 2 miesięcy i nie czuje się jeszcze zregenerowana. Ostatnio kolejny raz oglądnęliśmy filmik z zawodów i przypomnieliśmy sobie dlaczego tak tam lubimy biegać. Widoki są tam tak wyjątkowe, że żal byłoby zrezygnować z takiego startu. Niczego jednak nie chcemy obiecywać i deklarować. Stajemy na starcie i wierzymy, że noga będzie podawać”, ale jeśli nie będzie to i tak zamierzamy miło spędzić czas”.

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-09-21
BIEGI GÓRSKIE
 

Ciemno, zimno, do mety daleko

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-13
BIEGI GÓRSKIE
 

Wjosa - ostatnia dzika górska rzeka Europy

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-08-22
BIEGI GÓRSKIE
 

Bieg Ultra Granią Tatr 2023

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-11
BIEGI GÓRSKIE
 

8. Bieg po Oddech dedykowany pamięci Kacpra Tekieliego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-08
BIEGI GÓRSKIE
 

Ekscytujące wspomnienia z okolic Drogi Śmierci w Boliwii

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com