facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-09-30
 

Madre de Dios (16 października, Kraków)

Spotkanie z Andrzejem Ciszewskim i wernisaż wystawy zdjęć z Madre de Dios. Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja filmowa.


CENTRUM KULTURY "DWOREK BIAŁOPRĄDNICKI" zaprasza we wtorek, 16 października, godz. 18.00 na

ŚWIAT Z BLISKA – POLSCY ODKRYWCY
„Madre de Dios – Wyspa Marzeń”
- spotkanie z Andrzejem Ciszewskim i wernisaż wystawy zdjęć z Madre de Dios. Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja filmowa.

Andrzej Ciszewski, z wykształcenia chemik, absolwent Politechniki Krakowskiej, z wyboru grotołaz. W 1972 roku rozpoczął intensywną działalność sportową i eksploracyjną w jaskiniach, jest niekwestionowanym liderem współczesnych polskich alpinistów jaskiniowych. Wprowadził i spopularyzował w Polsce wiele nowatorskich technik jaskiniowych, uczestniczył w 77 zagranicznych wyprawach jaskiniowych, będąc kierownikiem 66 z nich. W sumie uczestniczył w eksploracji około 800 jaskiń. Od 1992 roku pełni funkcję przewodniczącego Komisji Taternictwa Jaskiniowego PZA. Członek Światowego Klubu Odkrywców „The Explorers Club”, honorowy członek Polskiego Związku Alpinizmu i Laddesverein fur Hohlenkunde Salzburg (Austria). Autor ponad 150 publikacji w pismach specjalistycznych. Laureat wielu nagród i wyróżnień, został odznaczony medalami za wybitne osiągnięcia sportowe w dziedzinie alpinizmu jaskiniowego: czterokrotnie złotym i raz srebrnym oraz Złotym Krzyżem Zasługi.

Wstęp wolny!

Sala Złota i Kominkowa Dworku Białoprądnickiego, Kraków, ul. Papiernicza 2.

2007-09-30

(kg)

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com