facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Listy startowe Pucharu Świata w Moskwie

Znane są listy startowe Pucharu Świata we wspinaczce sportowej, który odbędzie się w najbliższy weekend w Moskwie. W zawodach wystartuje pięciu Polaków.
Druga tegoroczna edycja Pucharu Świata w konkurencji wspinaczki na czas odbędzie się 20 czerwca w samym sercu Moskwy. Międzynarodowa Federacja Wspinaczki Sportowej opublikowała listy startowe, na których znaleźli się najlepsi zawodnicy świata w tej konkurencji. W sumie w zawodach wystartuje 43 mężczyzn i 24 kobiety, najliczniejszą reprezentacje wystawili gospodarze: 20 mężczyzn i 12 kobiet.
 
Polskę reprezentować będzie piątka zawodników, na czele z zawodniczką Alpinus Azoty Tarnów Team Edytą Ropek (MKS Tarnovia), Moniką Prokopiuk (Skarpa lublin), Łukaszem Świrkiem (SMG Lubin), Jędrzejem Komosińskim (PGNiG AZS PWSZ Tarnów) i Tomaszem Oleksym (MKS Tarnovia).
 
Zmagania na czas odbędą się na 14-metrowej ścianie wspinaczkowej, w formacie klasycznym tej konkurencji. Na godzinę jedenastą przewidziane są eliminacje, zaś o piętnastej rozpoczną się finały. Wyniki rywalizacji powinny być publikowane on-line na stronie IFSC.  Relacja z zawodów zapowiadana jest pod adresem: http://c-f-r.ru/inf/projects/wc2010en/

„To będą trudne zawody, Rosjanie mają bardzo dobrych zawodników, wystawili liczną reprezentację. Przyjadą Chińczycy, Ukraińcy, Kazachowie, Wenezuelczycy – to silne ekipy. Rywalizacja odbędzie się na klasycznych czasówkach, ciężko przewidywać wyniki, wszystko jest możliwe. Ja jestem dobrze przygotowana, ostatni miesiąc spędziłam trenując właśnie na drogach klasycznych, między innymi na TOSiRze w Tarnowie” – mówi Edyta Ropek.

Warto przypomnieć, że zawodniczka wspierana przez marki Five Ten i Petzl w 2008 roku właśnie w Moskwie wywalczyła srebrny medal, który zagwarantował jej zdobycie pierwszego w karierze Pucharu Świata.

Edyta obecnie, z 65 punktami zajmuje trzecie miejsce w rankingu Pucharu Świata 2010. W World Ranking, z 159,48 punktami plasuje się na pierwszej pozycji, 
 
Listy startowe dostępne są tu: www.ifsc-climbing.org

Źródło: edytaropek.pl
 fot. E. Ropek
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com