facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-04-01
 

Lina Absolute Triaxiale 9.0 mm; MILLET

 


Absolute - jak sama nazwa wskazuje jest liną bez kompromisów. To topowy model Milleta, który charakteryzuje się dużą trwałością i wyjątkowo małą średnicą. Produkt został stworzony z myślą o wymagających użytkownikach i trudnych prowadzeniach. Jest to moja ulubiona lina serii Millet, polecam ją zwłaszcza osobom wspinającym się OS i lubiącym długie drogi. 

W Olianie wspinam się na 100 metrowej linie, ale dzięki małej średnicy i niskiej wadze nie odczuwam dyskomfortu na ostatnich metrach długich dróg. Wspinając się RP byłem zaskoczony trwałością koszulki, która na pewno spełni oczekiwania najbardziej wymagających wspinaczy. Oczywiście mała średnica powoduje szybsze zużycie koszulki, ale jej trwałość rekompensuje ten fakt. Zawsze polecam kupienie trochę dłuższego odcinka liny, który pozwala bez żalu obcinać zużyte końcówki. Jedyną rzeczą, którą niektórzy uznają za mankament może być impregnacja, która z jednej strony poprawia pracę nowej liny na przelotach, ale z drugiej – brudzi ręce na czarno. 
Ciekawostką jest fakt, że producent testuje linę do zastosowania jako pojedynczą, podwójną i połówkową. To chyba najbardziej uniwersalny produkt na rynku. Nie polecam używania liny do prób RP na krótkich drogach, bądź użytkownikom z małym doświadczeniem ponieważ mała średnica powoduje, że lina szybko pracuje w przyrządzie i wymaga czujnej asekuracji. Efekt ten można zmniejszyć za pomocą asekuracji przy użyciu dwóch karabinków wpiętych do kubka.

Lina Absolute jest produkowana w technologii Triaxiale. Jest to opatentowana budowa rdzenia liny składająca się ze splecionych trzech niezależnych rdzeni. Gwarantuje to dłuższą żywotność liny, ale przede wszystkim zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa.

 

Parametry:

Dostępne długości : 50m, 60m, 70m, 80m, 100m.

Waga metra : 56 gram

Pojedyncza: Siła graniczna 830 dNa, liczba odpadnięć 5, wydłużenie 36%

Połówkowa : Siła graniczna 620 dNa, liczba odpadnięć 20, wydłużenie 31%

Bliźniacza: Siła graniczna 940 dNa, liczba odpadnięć 40, wydłużenie 28%

 

Cena za metr ok. 10,75 zł

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-09-18
SPRZĘT
 

Columbia przedstawia Facet 75 Alpha Outdry

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-04-29
SPRZĘT
 

Buty marki CMP w sklepie AktywnyTurysta.pl

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
Goryonline
 
2023-03-27
SPRZĘT
 

Jak ubrać się w góry wiosną?

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-15
SPRZĘT
 

LIFA Infinity Pro - wodoodporność. Na zawsze

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com