facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-12-04
 

Leo Houlding na Avatarze

Marka Berghaus, sklep Polar Sport, Fundacja Na start im. Basi German oraz krakowski Avatar zapraszają na spotkanie z Leo Houldingiem.

Pochodzący z Wielkiej Brytanii, światowej sławy wspinacz i alpinista, od lat w czołówce sportów ekstremalnych. Od wielu lat związany zawodowo z marką BERGHAUS. Jego doświadczenia zdobyte podczas wypraw, pozwalają tworzyć coraz to doskonalsze produkty BERGHAUS dla najbardziej wymagających użytkowników.

Odkąd skończył 10 lat, nie ustaje w poszukiwaniu nowych wyzwań. Czerpiąc energię z adrenaliny rozwija swoje pasje, od pokonywania najtrudniejszych dróg wspinaczkowych, po wytyczanie pionierskich przejść i skoki ze spadochronem ze zdobytych szczytów.

Do jego najważniejszych wyczynów z ostatnich lat należą:

W 2012 Leo wytyczył nową drogę, wschodnią ścianą, na szczyt Autana – 1 400 m, odosobniona góra w Amazonii, owianą mistyczną legendą.

W 2010 Leo zakończył z sukcesem swój długoterminowy projekt znany jako „The Prophet” – El Capitan, Yosemite, gdzie wytyczył, razem z Jasonem Pickle, nową klasyczną linię.

W 2009 zakończył projekt pod nazwą "The Asgard Project", którego celem było wejście klasyczne północno-zachodnią ścianą Mt. Asgard na Ziemi Baffina. Po morderczej wspinaczce, wykonał skok z samego szczytu.
Spotkanie zorganizowane przy współpracy ze sklepem Polar Sport, fundacją Basi German, marką Berghaus i ścianką Avatar.


Źródło: www.ceneria.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com