facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-08-03
 

Łemkowski Orient (28 sierpnia, Beskid Niski)

28 sierpnia w Beskidzie Niskim odbędzie się niecodzienna rywalizacja uczestników, biorących udział w zawodach „Łemkowski Orient”.
Będzie to rajd na orientację, w którym piechurzy i rowerzyści przez cały dzień będą współzawodniczyć o to, kto odwiedzi jak najwięcej miejsc wyznaczonych przez organizatora imprezy w jak najkrótszym czasie.

Zasady udziału w rajdzie są bardzo proste. Tuż przed startem uczestnicy otrzymają mapy turystyczne, na których zaznaczone będą punkty kontrolne. Uczestnicy trasy pieszej będą mieli do zaliczenia maksymalnie 10, natomiast rowerzyści 15 punktów kontrolnych. Zadaniem startujących będzie potwierdzenie obecności na jak największej liczbie punktów w jak najkrótszym czasie. Drogę między punktami będzie można wybierać dowolnie. Wyjątkiem będzie tzw. odcinek specjalny – na mapie linią zaznaczona będzie trasa długości 4 km, którą należało będzie przejść lub przejechać. Przebycie tego odcinka powinno być gwarantem odnalezienia zlokalizowanych przy nim trzech punktów kontrolnych. Przebycie całej trasy powinno się zamknąć w 10 godzinach, bo taki limit będzie obowiązywał uczestników. Po jego przekroczeniu naliczane będą punkty karne. W optymalnym wariancie przy założeniu zaliczenia wszystkich punktów kontrolnych dystans powinien wynieść 50 km dla trasy pieszej i 100 km dla trasy rowerowej. Oczywiście nie trzeba zaliczać wszystkich punktów, przez co może on być znacznie krótszy.


Zdjęcia - archiwum Urzędu Gminy Sękowa

Bazą rajdu będzie Schronisko PTSM w Bodakach k. Sękowej mieszczące się w szkole podstawowej. Organizator zapewnia uczestnikom 3 noclegi w warunkach turystycznych z zapleczem sanitarnym, kawę, herbatę oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek po zakończeniu rywalizacji w sobotę, 28 sierpnia. Warto przyjechać do bazy już w czwartek wieczorem, by cały piątkowy dzień poświęcić na zwiedzanie okolicy i dobrze przygotować się do startu, który zaplanowany jest na kolejny dzień o godz. 9:00. Rywalizacja przebiegać będzie do godz. 19:00. Pół godziny później, podczas zakończenia rajdu najlepsi zawodnicy uhonorowani zostaną nagrodami.

Tylko do 18 sierpnia obowiązuje obniżona opłata startowa w wysokości 35 zł. Po tym terminie będzie ona wynosić 50 zł. Zapraszamy również osoby, które chciałyby spędzić weekend w Beskidzie Niskim, ale nie bardzo interesuje ich udział w zawodach. Osoby takie będą mogły spędzić w bazie rajdu 3 dni wykorzystując w dowolny sposób wolny czas płacąc 20 zł lub przy wpłacie po 18 sierpnia 30 zł.

Obowiązuje limit liczby uczestników rajdu wynoszący 100 osób. Warto więc już teraz zarejestrować się i dokonać opłaty startowej.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com