facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-03-19
 

ŁADUJĘ NA CZEPCA VI

Rejestracja odbywa się tylko elektronicznie TUTAJ i jest równoznaczna z zaakceptowaniem regulaminu zawodów,regulaminu hali wspinaczkowej CW Reni Sport oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku do celów statutowych i marketingowych C.W. Reni-Sport oraz sponsorów, partnerów oraz patronów medialnych zawodów wspinaczkowych Ładuję na Czepca 6.

 

LISTA STARTOWA

Regulamin zawodów:

W eliminacjach może wystartować każdy, kto opłacił wpisowe 40 zł do dnia 13.03 włącznie od 14.03 płatne  50 zł w recepcji tylko gotówką.

Eliminacje polegać będą na przejściu około 20 problemów boulderowych podczas którego zostaną wyłonieni finaliści. Finał będzie odbywał się w konkurencji na prowadzenie, do którego mogą wejść tylko uczestnicy sekcji CW Reni Sport  (6 Pań i 6 Panów).

W pakiecie startowym: koszulka, owoc, przekąska, napój, udział w losowaniu licznych nagród.

Ramowy program zawodów:

Wydawanie pakietów startowych od godziny 7:30.

Eliminacje* (formuła flash, max. 80 osób w grupie):

8.00 – 10.00 – grupa pierwsza;

10.30 – 12.30 – grupa druga.

13.00 – 15.00 – grupa trzecia.

16:00 Wielki finał.

* dla uzyskanego wyniku nie ma znaczenia, w której grupie się startuje. Wszystkie grupy mają ten sam zestaw przystawek. Obowiązuje zasada fair-play.

 

Szczegóły eliminacji:

Na każdej przystawce pojawią się oznaczone chwyty:

Start: startujemy oburącz z oznaczonego chwytu startowego; jeżeli jako startowe oznaczono dwa chwyty, należy startować jedną ręką z jednego, drugą – z drugiego; przed wykonaniem pierwszego ruchu należy oderwać całe ciało od ziemi (nie “skaczemy” do kolejnych chwytów ze startu).

Bonus: Zaliczenie bonusa polega na wyraźnym utrzymaniu jedną ręką chwytu bonusowego; jeżeli jednak zawodnik ukończył całego balda, to ma zaliczony bonus, nawet jeśli ominął go w trakcie wspinaczki.

Top: Ukończenie problemu (top) polega na utrzymaniu oburącz chwytu topowego. Niekiedy zamiast chwytu topowego może się pojawić również zaznaczony fragment ściany (wtedy należy na nim położyć obie dłonie) lub konieczność złapania no-handa w wyznaczonym miejscu.

Kryteria klasyfikacji zawodników w eliminacjach:

-liczbę ukończonych problemów,

-liczbę zaliczonych bonusów.

-członkostwo sekcji CW ReniSport ( tylko uczestnicy sekcji wchodzą do finału)

Szczegóły finałów:

Finały odbywać się będą w konkurencji na prowadzenie. Obowiązuje formuła flash.

Kolejność startu w finale jest odwrotna do wyników uzyskanych w rundzie eliminacyjnej. Start poprzedza przejście drogi przez jej autora lub innego chwytowego (zademonstrowanie wspinaczki). Drogę uznaje się za ukończoną, jeżeli zawodnik wspinał się na niej zgodnie z przepisami i wpiął linę, z dozwolonego miejsca, w karabinek ostatniego punktu asekuracyjnego.

W czasie startu na drodze:

zawodnik powinien kolejno wpinać linę do punktów asekuracyjnych. W wypadku nieprawidłowo wykonanej wpinki (agrafki) należy wypiąć linę z ekspresu, a następnie wpiąć ją poprawnie. Ostatecznie lina musi być wpięta do wszystkich miniętych przez zawodnika punktów asekuracyjnych na drodze.

Kryteria klasyfikacji w finale:

Każdemu kolejnemu chwytowi na drodze odpowiada kolejny numer (liczba punktów). Utrzymanie chwytu skutkuje zaliczeniem zawodnikowi odpowiadającej mu ilości punktów (na przykład: utrzymanie chwytu nr. siedemnaście daje nam wynik siedemnaście; jeżeli teraz spadniemy, to jest to nasz ostateczny wynik; jeżeli wspinamy się dalej, “zaliczamy” kolejne chwyty).

Dodatkowo:

– za chwyt, którego nie udało się utrzymać, ale nastąpiła próba utrzymania (dotknięcie części chwytnej chwytu), otrzymuje się punkt z minusem (jeżeli udało nam się “pacnąć” chwyt dwadzieścia, nasz wynik to 20- );

– za chwyt, z którego nastąpiła próba wykonania kolejnego ruchu dostajemy “plusa” (jeżeli spadliśmy w trakcie zadawania z chwytu numer piętnaście do góry, dostajemy wynik 15+).

Jeżeli w finale dwóch lub więcej zawodników uzyska identyczny wynik, o kolejności miejsc zdecyduje wynik z eliminacji, a w następnej kolejności czas wspinaczki na drodze finałowej (im niższy – tym lepiej).

Informacje dodatkowe!
Uprawianie wspinaczki może powodować ryzyko utraty zdrowia i życia nawet w przypadku respektowania wszelkich zasad bezpieczeństwa. W związku z czym uczestnicy zawodów zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania zasad powyższego regulaminu oraz poleceń organizatorów i obsługi zawodów.
Osoby biorące udział w zawodach nie powinny mieć przeciwwskazań do uprawiania sportów wysiłkowych I powinny poddać sięwcześniej badanoiom lekarskim stwierdzającym ich dobry stan zdrowia. Odpowiedzialność za niewykonanie badań i wynikające z tego powodu wypadki i konsekwencje prawne spadają na Zawodników lub ich prawnych opiekunów.
Uczestnicy powinni być ubezpieczeni od ryzyka uprawiania wspinaczki.
Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki wynikające z udziału w zawodach osób nieubezpieczonych, osób chorych oraz za skutki owych wypadków przed, po i w czasie zawodów.
Postanowienia końcowe
Uczestnicy startują na własną odpowiedzialność.
Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
Niepełnoletni uczestnicy muszą zostawić w Biurze Zawodów zgodę rodziców/opiekunów prawnych na udział w zawodach.
Nie podpisanie w/w dokumentów skutkuje skreśleniem z listy zawodników i brakiem możliwości udziału w zawodach.
Ostatecznia interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatorów zawodów.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-04-21
WYDARZENIA
 

Wspinaczkowy Puchar Polski w Skarpie Bytom

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-04-11
WYDARZENIA
 

Spektakl „WANDA”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-09
WYDARZENIA
 

Przegląd Kobiecych Filmów Górskich i Podróżniczych

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-02-14
WYDARZENIA
 

12. Przegląd Filmów Górskich w Wadowicach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-02-08
WYDARZENIA
 

Andrzej Najder – cykl heliograwiur skalnych form

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com