Stołowe Skały
Niżna
Niżna oferuje w tej chwili siedem dróg i dwa bardzo ciekawe warianty. Oba przebiegają przez charakterystyczną trójkątna płytę znajdującą się na wschodniej ścianie.
Lewą częścią płyty prowadzi wariant Marka Freusa - Płytą po lewej (ok. VI+).
Z kolei prawą częścią płyty biegnie najtrudniejszy wariant Niżnej Przez okapik i płytą po prawej o trudnościach VI.2 (brak informacji o autorze), rozwiązujący dwa najtrudniejsze fragmenty skały.
Pełne rozmiary skałoplanów znajdziecie w galerii na końcu artykułu!
Iglica
Udało się poprowadzić drogę Przez dwa spity na Iglicy. Proponowana wycena przy pokonywaniu drogi ściśle rysą to ok. VI.4. Do tej pory nie udało się ustalić autora pierwszego przejścia i obicia dlatego wycena jest propozycją.
Rejon Trojaka
Skalna Brama
Na zachodniej ścianie Skalnej Bramy, dzięki wyjątkowo sprzyjającej grudniowej pogodzie, udało się oczyścić, ubezpieczyć i poprowadzić kilka tradowych propozycji. Warto polecić Rysę Niesporczaków, może o niezbyt wygórowanych trudnościach, ale za to o przepięknej urodzie.
Skalna Twierdza
Na południowej ścianie Skalnej Twierdzy – powstała droga Pranie Mózgu (nazwa autorstwa Robsona) - wycena ok. VI.2 - VI.2+. Biegnie ona trawersem po krawędzi okapu z wyjściem na szczyt.
Buldery
W lądeckich skałkach intensywniej zaczęli działać bulderowcy. Najwięcej propozycji powstało za sprawą Sebastiana Wójcika na Skalnej Twierdzy, Skalnym Barbakanie i Skalnym Bastionie. Najtrudniejszą przystawką w rejonie jest w tej chwili Kołatanka 7B SD (Skalna Twierdza), jednak wydaje się, że to dopiero początek bulderowej ekspansji.
Trzy Siostry k. Gierałtowa
Dwie nowości wytyczono na Trzech Siostrach k. Gierałtowa. Na Pierwszej Siostrze (licząc od lewej) biegnie (być może w przeszłości przechodzona na wędkę) Zbyt głośna samotność VI.2+, natomiast na Drugiej Siostrze pojawił się Czuły barbarzyńca VI.1+ (pierwsza droga od prawej).
Stan ubezpieczenia Małej Skały
Skalny Ząb
Arkadiusz Tabisz