facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

La Rambla 9a+ w drugiej próbie!

Alexander Megos nadal jest w znakomitej formie. Pięć dni po pierwszym (?) onsajcie na 9a, udało mu się przejść La Ramblę 9a+ w drugiej próbie! Dodajmy, że podczas próby flash zabrakło mu dwóch ruchów do przejścia...
Według Daniego Fuertesa - który był świadkiem przejścia - Alexowi podawał patenty rodak Felix Neumärker. Niemcowi zabrakło dwóch ruchów do zrobienia drogi i jednocześnie najtrudniejszego Flasha w historii wspinaczki sportowej.

La Ramblę przeszedł w drugiej próbie "a muerte". Przypomnijmy, że jest to również jego życiówka!Alex Megos na Estado Critico. Fot. DMM

Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że we wspinaniu sportowym jest Adam Ondra i Chris Sharma, a potem długo, długo nic. Dziś widać, że do tego grona może dołączyć również Alex, jeśli skupi się na trudnych przejściach RP.

Przejście 9a OS, a następnie 9a+ w drugiej próbie to znak, że we wspinaniu sportowym nie osiągnięto jeszcze granicy ludzkich możliwości. Ciekawe jaki poziom za kilka (kilkanaście) lat będzie w tej dyscyplinie.

Być może Adam Ondra i Alex Megos za kilka, kilkanaście lat spróbują poważnego wspinania wielowyciągowego i tam wytyczą nowe granice tego co jest możliwe w górach.

Źródło: 8a.nu
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com