facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

La Rambla 9a+ w drugiej próbie!

Alexander Megos nadal jest w znakomitej formie. Pięć dni po pierwszym (?) onsajcie na 9a, udało mu się przejść La Ramblę 9a+ w drugiej próbie! Dodajmy, że podczas próby flash zabrakło mu dwóch ruchów do przejścia...
Według Daniego Fuertesa - który był świadkiem przejścia - Alexowi podawał patenty rodak Felix Neumärker. Niemcowi zabrakło dwóch ruchów do zrobienia drogi i jednocześnie najtrudniejszego Flasha w historii wspinaczki sportowej.

La Ramblę przeszedł w drugiej próbie "a muerte". Przypomnijmy, że jest to również jego życiówka!Alex Megos na Estado Critico. Fot. DMM

Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że we wspinaniu sportowym jest Adam Ondra i Chris Sharma, a potem długo, długo nic. Dziś widać, że do tego grona może dołączyć również Alex, jeśli skupi się na trudnych przejściach RP.

Przejście 9a OS, a następnie 9a+ w drugiej próbie to znak, że we wspinaniu sportowym nie osiągnięto jeszcze granicy ludzkich możliwości. Ciekawe jaki poziom za kilka (kilkanaście) lat będzie w tej dyscyplinie.

Być może Adam Ondra i Alex Megos za kilka, kilkanaście lat spróbują poważnego wspinania wielowyciągowego i tam wytyczą nowe granice tego co jest możliwe w górach.

Źródło: 8a.nu
Bartek Pasiowiec
 
2019-03-22
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Margo Hayes z kolejną 9a+ na koncie! Tym razem "Papichulo" dla Amerykanki!

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-03-21
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Edu Marin poprowadził "Valhallę" - 340 metrów w dachu!

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-03-18
WSPINACZKA SPORTOWA
 

"500 dni do Tokio" - zebranie plenarne IFSC i ważne decyzje w federacji

Komentarze
0
 
Monika Młodecka
 
2019-03-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Grande znaczy Wielki. Wielkie emocje na 3. urodziny Groto.

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com