facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-05-14
 

Kurtka VENTRIX JACKET / The North Face

Kurtka, która grzeje, gdy odpoczywasz i mocno oddycha podczas ruchu? Brzmi idealnie, ale nieco nierealnie:-). Jednak właśnie na tym polega przełomowa technologia Ventrix zaprojektowana przez markę The North Face.


Jakiś czas temu trafił do nas model, przy produkcji którego wykorzystano to właśnie rozwiązanie. VENTRIX JACKET wyposażona jest w ciepłą, syntetyczną izolację, która bardzo dobrze sprawdziła się przy ujemnych temperaturach. W ocieplinie znajdziemy dużą ilość perforacji, które podczas ruchu otwierają się i umożliwiają mocny przepływ powietrza, a tym samym mocne odprowadzanie wilgoci od ciała. Dzięki temu asekurując bądź po prostu odpoczywając, z pewnością nie zmarzniemy, a podczas wspinaczki, marszu czy nawet lekkiego biegu otwarta wentylacja zajmie się nadmiarem ciepła i pary wodnej wydzielanej przez nasz organizm. Warstwa zewnętrzna jest silnie wiatroodporna i dodatkowo pokryta powłoką odpychającą wodę, dzięki czemu deszcz lub zawieja śnieżna nie są nam straszne. Wzmocnienie ochrony przed wnikaniem zimnego powietrza stanowią elastyczne mankiety i regulowany ściągacz na dole kurtki. Model dostępny jest w dwóch wersjach – nieco lżejszej (bez kaptura) i wyposażonej w kaptur wersji hoodie.Dużym plusem zastosowania syntetycznej ociepliny jest łatwość w czyszczeniu. Po prostu wrzucamy kurtkę do pralki, nastawiamy odpowiedni program i po kłopocie! W porównaniu do tradycyjnych modeli puchowych to duże ułatwienie.

Sportowy krój i dość elastyczny materiał, z którego wykonana jest zarówno warstwa zewnętrza, jak i podszewka, gwarantują pełną swobodę działania. Praktycznie nie zdarzyło mi się, żeby kurtka w którymś momencie krępowała ruchy albo sprawiała wrażenie niewygodnej. Myślę, że bardzo dobrze sprawdzi się zarówno podczas wspinaczki i skituringu, jak i w trakcie intensywnych trekkingów jesienią i zimą. Sam używam jej na co dzień – z racji dość jaskrawego koloru mocno poprawia humor w pochmurny, mroźny dzień w mieście:-).

 

Średnia waga: 420 g . Izolacja: Ventrix™ . Wykończenie odpychające wodę . Zamek centralny Vislon® . Kieszeń na piersi . 2 kieszenie boczne . Cena: 849 zł

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-17
SPRZĘT
 

Fascynujący świat skitouringu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com