facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-11-07
 

Kubek termiczny Snow Peak Titanium Double 450 MUG

Wysokiej klasy kubek z podwójną ścianką, wykonany z bardzo wytrzymałego, a zarazem lekkiego tytanu – idealny dla osób, które bardzo cenią sobie super lekkość produktów przy wysokich parametrach użytkowych.
Możemy wybierać spośród dwóch pojemności kubków: 300 ml lub 450 ml. Istnieje również wersja z pojedynczą ścianką, także w pojemnościach 300 oraz 450 ml -  jednościankowy jest praktycznie o połowę tańszy, jednak w przypadku kubka z podwójnymi ściankami zyskujemy dość dobrą izolację termiczną naczynia, pozwalającą dłużej utrzymać temperaturę płynu (zwłaszcza w połączeniu z dodatkową przykrywką, o której poniżej).

Co ważne: kubków z podwójnymi ściankami nie można, oczywiście, stawiać na ogniu, ryzykujemy ich zniszczenie (nie dotyczy to rzecz jasna wersji z pojedynczymi ściankami).

Kubek posiada składany uchwyt, który po złożeniu ściśle przylega do powierzchni kubka. Dzięki temu zajmuje niewiele miejsca w plecaku. Uchwyt jest mocowany do kubka za pomocą zgrzewania indukcyjnego, które wygląda bardzo solidnie i raczej nie ma podstaw do obawiania się o jego jakość.

Tytan znany jest przede wszystkim z najwyższej wytrzymałości mechanicznej w stosunku do ciężaru, a także odporności na korozję, również wody morskiej czy chloru. Charakteryzuje się wysoką temperaturą topnienia (ponad 1600 °C!), co czyni ten metal użytecznym jako materiał ogniotrwały.

Snow Peak Titanium Double 450 MUG

Do kubka bardzo polecam dokupić (szkoda, że nie jest w standardzie) pokrywkę z tworzywa sztucznego, ułatwiająca popijanie i chroniącą przed wylaniem („wychlupaniem”) napoju. Pokrywka, zaopatrzona dodatkowo w gumową uszczelkę na krawędzi, wchodzi w kubek z niewielkim oporem, który jest wystarczający, by już na kubku pokrywka nie obracała się ani odrobinę (nie mówiąc już o niekontrolowanym odpadnięciu). Pokrywka dodatkowo „trzyma” ciepło w kubku i choć nie jest to pokrywka „niekapek” (jak w dziecięcych butelkach) i musimy trzymać kubek pionowo, by nie wylać napoju, to jednak spełnia swoje zadanie doskonale. W pokrywce znajdują się dwa otwory: szeroki do picia, oraz mały, którym podczas picia do środka dostaje się powietrze.

Estetów mogą razić delikatne ciemne plamki, które pojawiają się na naczyniu podczas jego używania, lub jeśli umyjemy je w twardej wodzie i nie zetrzemy od razu kropel – jest to typowe dla naczyń tytanowych i oczywiście nie ma żadnego znaczenia na walory funkcjonalne naczyń.

Dokończenie testu tutaj...

Tekst: Paweł Brzozowski / e-gory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com