facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-09-06
 

Ku Koronie Ziemi (9 września, Rybnik)

Otwarcie wystawy fotografii połączone z wernisażem. Wystawie będzie towarzyszyć pokaz slajdów z komentarzem podróżników.
Prawdziwa pasja czyni wnętrze człowieka bogatszym. Wyznacza coraz to nowe cele, motywuje do działania, dodaje siły w realizacji marzeń, wzbudza emocje i gwarantuje uczucie spełnienia… Jest wyzwaniem. Nadaje życiu sens. I choć droga do marzeń jest zawsze w przebudowie, a najważniejsze w danym momencie cele stają się po czasie tylko przejściowymi, prowadzącymi do jeszcze ważniejszych, to samo działanie w zgodzie z samym sobą, a co więcej, działanie dające poczucie prawdziwego szczęścia sprawia, że niewielu ludzi może przyznać, że ma swoją życiową pasję…
Jednak tacy ludzie są blisko. Członkowie Jastrzębskiego Klubu Wysokogórskiego wiedzą, czego chcą. Ludzie z pasją. Ludzie gór. Bo stawać na najwyższych szczytach, to jak wyciągać dłoń do marzeń najwyżej, jak się da. Często nawet je łapać, tym bardziej, jeśli zdobędzie się dziewięć najwyższych szczytów wszystkich kontynentów…

Marian Hudek jest dziewiątym Polakiem, który zdobył Koronę Ziemi. Mówi, że na początku zawsze są marzenia, a potem trzeba je próbować zrealizować. Jego fascynacja górami narodziła się w Tatrach, potem cele stawały się wyższe i wyższe. W 2007 roku, 15 maja stanął na Dachu Świata - Mount Everest - i choć wyżej się już nie dało, to jednak marzenia w człowieku ciągle ewoluują, dlatego wytrwale zaczął dążyć do ich realizacji, wspinając na dachy wszystkich kontynentów kuli ziemskiej. Udowodnił to 24 maja 2010 roku, stając wraz z kolegami z klubu na ostatnim z upragnionych szczytów - McKinley na Alasce.

Jak tego dokonał? Co dalej? O swoich wyprawach wysokogórskich w drodze ku Koronie Ziemi, Marian Hudek opowie 9.09. 2010 r., godz. 18:00. Jednak takich przygód nie doświadcza się samotnie. Partnerami na takich wyprawach są zawsze ludzie z tą samą pasją, hartem ducha i determinacją. Często przyjaciele. O wyprawach na Elbrus i McKinley opowiedzą również członkowie Jastrzębskiego Klubu Wysokogórskiego, Dariusz Mildner i Piotr Lilla, uczestnicy tych dwóch ekspedycji, którzy również doskonale wiedzą i czują, w jaki sposób spełniać swoje marzenia.

Wystawie będzie towarzyszyć pokaz slajdów z komentarzem podróżników.

Źródło: www.kultura.rybnik.pl
 Korona Ziemi
 Marian Hudek podczas podejscia na Mount Everest
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-04-30
HYDEPARK
 

Górskie przewodniki

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com