Trasa wiodła przez Ukrainę, Rosję i bezdroża Mongolii. Po drodze odwiedzono m.in. Lwów, Kijów, Wołgograd, Nowosybirsk, Irkuck, Omsk, Czelabińsk, Ufę, Samarę, Ułan Ude, Ułan Bator, Karakorum, jezioro Bajkał i góry Ałtaj.
Ponad 2 tys. kilometrów trasy biegło przez całkowite bezdroża mongolskich stepów i gór (
www.dzicz.pl).
Zapraszamy na opowieści o planowaniu trasy, zmaganiach załogi rajdu z przygotowaniem sprzętu oraz o przygodach przeżytych w trakcie trwania dwumiesięcznej podróży w stronę wschodzącego słońca.
Rafał Łabuz - absolwent wydziału zarządzania ludźmi krakowskiego POU. Swoją pierwszą podróż w czasie i przestrzeni na pokładzie Fiata 126p odbył pewnego niedzielnego poranka wrześniowego 1983 r. i chwilę potem przyszedł na świat w szpitalu w Krakowie. Z zamiłowania podróżnik, marzyciel, kolekcjoner głupich pomysłów. W chwilach wolnych od podróży spotkać można go w sklepie z częściami do maluchów (i nie tylko) gdzie w praktyce stara się konfrontować szkolne teorie z ciężkim życiem handlowca.
Tomasz Turchan - absolwent Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej, autostopowicz, były kolarz-amator, rysownik, wkrótce również przewodnik miejski po Krakowie i włóczykij. Swoje podróże zaczynał od rowerowych eskapad po Małopolsce. W czasach szkoły średniej i studiów na bicyklu objechał dystans równy połowie równika, zapędzając się m.in. do wybrzeży Adriatyku. Tomek wyznaje zasadę niepłacenia za nocleg. Korzystając z gościnności innych sam pomaga nieznajomym podróżnikom.
Kiedy: 15.11.2010 r.
Gdzie: Piwnica PodCieniami, Rynek 5, Krosno
Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie jest organizatorem cyklu spotkań pn. „Krośnieńskie spotkania z podróżnikami”.
Głównym celem spotkań jest poznanie dalekich, egzotycznych lub też tajemniczych miejsc, odległych nie tylko geograficznie, ale również kulturowo. Zaproszeni goście to pasjonaci, którzy w niekonwencjonalny sposób przemierzają świat, marzą i nie boją się dążyć do realizacji tych marzeń. Dzielą się wrażeniami i przeżyciami ze swoich podróży, opowiadają o trudnościach które musieli pokonać, a także o zabawnych sytuacjach. Relacje z wypraw ubarwiają pokazy slajdów, zdjęć, filmów.
Spotkania cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Zawsze jest nadkomplet publiczności, zajęty jest każdy kawałek podłogi. Po pokazie w niepowtarzalnym klimacie Piwnicy Pod Cieniami jest czas na wymianę doświadczeń, swobodną dyskusję, podczas której można uzyskać wiele praktycznych informacji.
Partnerem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami jest sklep Wino i Przyjaciele, a patronat medialny nad spotkaniami objęło Polskie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw oraz portale Onet.pl, Odyssei.com, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.
Źródło:
bezdroza.pl