facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-11-11
 

Krośnieńskie spotkania z podróżnikami - Rajd Lajkonika (15 listopada, Krosno)

W wyprawie do Mongolii wzięły udział cztery Fiaty 126p z ośmioma osobami na pokładach. Przez dwa miesiące pokonano przeszło 17 tys. kilometrów.
Trasa wiodła przez Ukrainę, Rosję i bezdroża Mongolii. Po drodze odwiedzono m.in. Lwów, Kijów, Wołgograd, Nowosybirsk, Irkuck, Omsk, Czelabińsk, Ufę, Samarę, Ułan Ude, Ułan Bator, Karakorum, jezioro Bajkał i góry Ałtaj. Ponad 2 tys. kilometrów trasy biegło przez całkowite bezdroża mongolskich stepów i gór (www.dzicz.pl).

Zapraszamy na opowieści o planowaniu trasy, zmaganiach załogi rajdu z przygotowaniem sprzętu oraz o przygodach przeżytych w trakcie trwania dwumiesięcznej podróży w stronę wschodzącego słońca.

Rafał Łabuz - absolwent wydziału zarządzania ludźmi krakowskiego POU. Swoją pierwszą podróż w czasie i przestrzeni na pokładzie Fiata 126p odbył pewnego niedzielnego poranka wrześniowego 1983 r. i chwilę potem przyszedł na świat w szpitalu w Krakowie. Z zamiłowania podróżnik, marzyciel, kolekcjoner głupich pomysłów. W chwilach wolnych od podróży spotkać można go w sklepie z częściami do maluchów (i nie tylko) gdzie w praktyce stara się konfrontować szkolne teorie z ciężkim życiem handlowca.

Tomasz Turchan - absolwent Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej, autostopowicz, były kolarz-amator, rysownik, wkrótce również przewodnik miejski po Krakowie i włóczykij. Swoje podróże zaczynał od rowerowych eskapad po Małopolsce. W czasach szkoły średniej i studiów na bicyklu objechał dystans równy połowie równika, zapędzając się m.in. do wybrzeży Adriatyku. Tomek wyznaje zasadę niepłacenia za nocleg. Korzystając z gościnności innych sam pomaga nieznajomym podróżnikom.

Kiedy: 15.11.2010 r.
Gdzie: Piwnica PodCieniami, Rynek 5, Krosno


Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie jest organizatorem cyklu spotkań pn. „Krośnieńskie spotkania z podróżnikami”.

Głównym celem spotkań jest poznanie dalekich, egzotycznych lub też tajemniczych miejsc, odległych nie tylko geograficznie, ale również kulturowo. Zaproszeni goście to pasjonaci, którzy w niekonwencjonalny sposób przemierzają świat, marzą i nie boją się dążyć do realizacji tych marzeń. Dzielą się wrażeniami i przeżyciami ze swoich podróży, opowiadają o trudnościach które musieli pokonać, a także o zabawnych sytuacjach. Relacje z wypraw ubarwiają pokazy slajdów, zdjęć, filmów.
Spotkania cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Zawsze jest nadkomplet publiczności, zajęty jest każdy kawałek podłogi. Po pokazie w niepowtarzalnym klimacie Piwnicy Pod Cieniami jest czas na wymianę doświadczeń, swobodną dyskusję, podczas której można uzyskać wiele praktycznych informacji.

Partnerem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami jest sklep Wino i Przyjaciele, a patronat medialny nad spotkaniami objęło Polskie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw  oraz portale  Onet.pl, Odyssei.com, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.


Źródło: bezdroza.pl
 Krośnieńskie spotkania z podróżnikami - Rajd Lajkonika (15 listopada, Krosno)
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com