facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-10-14
 

Krośnieńskie spotkania z podróżnikami - „Long Walk PLUS Expedition – 8 000 km śladami uciekinierów z Gułagu”

Punkt Informacji Kulturalno - Turystycznej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Prelekcja Tomasza Grzywaczewskiego "Long Walk PLUS Expedition - 8 000 km śladami uciekinierów z Gułagu" to opowieść o wolności, przygodzie i patriotyzmie.
Prelegent wraz z dwoma kolegami wyruszyli w 2010 roku w trwającą sześć miesięcy wyprawę śladami bohaterów głośnej książki Sławomira Rawicza „Długi marsz”. Rawicz opisał w niej brawurową ucieczkę grupy więźniów, którzy w 1941 r. uciekli z syberyjskiego łagru. „Długi marsz” stał się również podstawą scenariusza filmu Petera Weira pt. „Niepokonani”. Po śmierci Rawicza wyszło na jaw, że nie opisał on własnych przeżyć, ale historię Witolda Glińskiego. Okazało się, że Gliński żyje, mieszka w Wielkiej Brytanii i gotów jest opowiedzieć, co wydarzyło się naprawdę.

Tomasz Grzywaczewski mówi o wyprawie: „Pragnęliśmy przywrócić pamięć o tej niezwykłej historii, a także oddać hołd wszystkim Polakom, zesłanym na nieludzką ziemię. Podróżując pieszo, konno oraz rowerem odtworzyliśmy trasę, którą siedemdziesiąt lat temu przebyli uczestnicy wielkiej ucieczki. Od Jakucka, przez Syberię, Mongolię, Pustynie Gobi, Tybet, Himalaje aż do Kalkuty w Indiach”.


Prelekcja odbędzie się 15 października 2012 r. o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Partnerem spotkań jest sklep Wino i Przyjaciele, patronami medialnymi: Polskie Radio Rzeszów oraz portale Odyssei.com, AktywnyOdpoczynek.info, ImprezyPodróżnicze.pl, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Tomasz Grzywaczewski
- z wykształcenia prawnik, a z pasji podróżnik i reporter. 2010 r. zainspirowany książką „Długi marsz” i historią Witolda Glińskiego współorganizował Long Walk Plus Expedition. Swoje przygody opisał w książkach „Przez Dziki Wschód” i „Długi marsz do wolności”. Jest współautorem filmu „Długi marsz 70 lat później”. W 2012 wraz z belgijskim podróżnikiem Louis Philippe Loncke’iem zorganizował wyprawę Poland Trek powered by Żegluga Wiślana.
Jako dziennikarz współpracował m.in. z Wprost i Dziennikiem Gazetą Prawną, publikował w National Geographic Traveler i Reader’s Digest.

15 paździrnika 2012
18:00
wtep wolny

Krosno
Rynek 5
Piwnica PodCieniami

 Krośnieńskie spotkania z podróżnikami - ?Long Walk PLUS Expedition ? 8 000 km śladami uciekinierów z Gułagu?
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com