facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-01-28
 

Krośnienieńskie Spotkania z Podróżnikami: Islandia - płonące lodowce

Juz dziś 28 stycznia 2013 r. odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Tym razem autorzy spotkania Adam Bączar i Rafał Półchłopek zapraszają w podróż po Islandii - krainie krystalicznie czystego powietrza, tysięcy dudniących wodospadów, lodowców, ognistych wulkanów i gejzerów.
Podczas wycieczki dookoła Islandii prelegenci mieli szczęście zobaczyć wyspę w czasie czterech różnych pór roku. Ten egzotyczny europejski kraj intryguje swoim położeniem, krajobrazem i klimatem. Zachwyca ogromnymi przestrzeniami porośniętymi mchem, trawą i porostami oraz górami z zastygłej lawy okrytymi lodowcami.
Położenie Islandii na styku płyt tektonicznych: północnoamerykańskiej i euroazjatyckiej, sprawia, że jest to obszar, na którym występuje duża ilość wulkanów, częste trzęsienia ziemi, liczne gejzery oraz gorące błotne jeziora.

Islandia to również kraj o ciekawej i mało znanej historii. Od blisko tysiąca lat funkcjonuje tu najstarszy parlament świata, który m.in. chrześcijaństwo przyjął przez głosowanie. Tu człowiek od zawsze żyje w harmonii z naturą wykorzystując ją dla poprawy własnego bytu, to miejsce gdzie surowy krajobraz staje się przyjazny. Domki porośnięte trawą, klify, fiordy, stada owiec i długowłosych koników islandzkich pasących się na soczysto zielonych łąkach zachęcają, by poznać i odkryć tajemnice kraju sag, elfów, duchów i trolli.

Prelekcja „Islandia – płonące lodowce” odbędzie się o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny.

Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Patronami medialnymi spotkań są: Polskie Radio Rzeszów oraz portale Odyssei.com, AktywnyOdpoczynek.info, ImprezyPodróżnicze.pl, Krosno24.pl.

 Krośnienieńskie Spotkania z Podróżnikami: Islandia - płonące lodowce
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com