facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-12-03
 

Kronika TOPRu - 3 grudnia 2012

Za nami ostatni jesienny, w miarę ciepły i słoneczny tydzień. Z niedzieli na poniedziałek w Tatry i na Podhale zawitała zima Przez noc spadło kilkanaście cm śniegu i sypie dalej. TOPR ogłosił I stopień zagrożenia lawinowego. Chyba możemy już powiedzieć "witaj zimo".
Dla ratowników TOPR miniony tydzień był intensywny szkoleniowo. Spora grupa ratowników uczestniczyła w kursie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, inna grupa unifikowała swoje medyczne uprawnienia. Dla pracowników niektórych stacji narciarskich prowadzono szkolenie z ewakuacji narciarzy na wypadek awarii wyciągu. Dokonano przeglądu dyżurek, zimowego sprzętu i środków transportu, tak by być gotowym do zimowego sezonu.

W Tatrach tydzień minął spokojnie. Nie zanotowano żadnych poważniejszych interwencji.
Na najbliższy tydzień przewidywane są w Tatrach ujemne temperatury, niewielkie opady śniegu, chwilowe przejaśnienia i wiejące z dość dużą prędkością i z różnych kierunków wiatry.

Szlaki są zasypane, a śnieg przepadający. To nie są dobre warunki do uprawiania wysokogórskiej turystyki. Radzimy tatrzańskie wycieczki ograniczyć tylko do schronisk.
Jeśli zimowa pogoda i mróz się utrzyma, należy się spodziewać, że na weekend ruszą pierwsze wyciągi. Tak więc już najwyższy czas, by wyciągnąć sprzęt narciarski i rozpocząć sezon zimowy.

za www.topr.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-23
GÓRY
 

Tyrolskie lodowce - radość do potęgi piątej

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com