facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-01-10
 

Kronika TOPR 7.01.2013

Dopiero w ostatnich dniach na Podhale powróciła zima. W Tatrach spadło kilkadziesiąt cm śniegu. Wzrosło zagrożenie lawinowe. Mimo trudnych turystycznych warunków nie doszło do poważniejszych wypadków.

1.01.2013.
Niezbyt szczęśliwie rozpoczął się nowy rok dla 53-letniego turysty z Krakowa.  Na zalodzonym odcinku szlaku pomiędzy Klasztorem Sióstr  Albertynek i Braci Albertynów poślizgnął się on i upadł doznając złamania podudzia. Przybyli na miejsce wypadku ratownicy zaopatrzyli kontuzjowanego turystę, przetransportowali go do Kuźnic, gdzie został przekazany karetce pogotowia.

2.01.2013.
Do niespotykanego zdarzenia doszło w godzinach wieczornych na trasie narciarskiej na Szymoszkowej. W górnej części trasy narciarz, obywatel Rosji, najechał na narciarkę. W wyniku zderzenia kobieta doznała poważnego urazu miednicy i kręgosłupa. Będący najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu Rosjanin przeszkadzał ratownikom podczas udzielania I pomocy kontuzjowanej kobiecie i groził ratownikom. Zawiadomiono policję, która zabrała ze stoku krewkiego narciarza.

4.01.2013.
W godzinach przedpołudniowych na Drodze pod Reglami w pobliżu stadionu COS kontuzji nogi doznał 25-letni mieszkaniec Zakopanego. Po udzieleniu I pomocy został on przetransportowany do szpitala.

Na najbliższe dni przewidywane są opady śniegu, ale niezbyt intensywne. Czy napada go tyle, by można było przygotować i otworzyć trasy w rejonie Kasprowego W. czas pokaże.  Dobrze można pojeździć w pozostałych stacjach narciarskich, gdzie udało się zaśnieżyć większość tras. Warunki turystyczne w Tatrach są trudne i niezbyt bezpieczne. Szlaki są zasypane. Miejscami jest sporo nawianego, niezwiązanego z podłożem śniegu. Stwarza to miejscowo spore zagrożenie lawinowe. Aktualnie ogłoszono III stopień zagrożenia lawinowego. Przed wyruszeniem w góry radzimy zapoznać się z aktualnie panującymi w Tatrach warunkami.

za: www.topr.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com