facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-01-10
 

Kronika TOPR 7.01.2013

Dopiero w ostatnich dniach na Podhale powróciła zima. W Tatrach spadło kilkadziesiąt cm śniegu. Wzrosło zagrożenie lawinowe. Mimo trudnych turystycznych warunków nie doszło do poważniejszych wypadków.

1.01.2013.
Niezbyt szczęśliwie rozpoczął się nowy rok dla 53-letniego turysty z Krakowa.  Na zalodzonym odcinku szlaku pomiędzy Klasztorem Sióstr  Albertynek i Braci Albertynów poślizgnął się on i upadł doznając złamania podudzia. Przybyli na miejsce wypadku ratownicy zaopatrzyli kontuzjowanego turystę, przetransportowali go do Kuźnic, gdzie został przekazany karetce pogotowia.

2.01.2013.
Do niespotykanego zdarzenia doszło w godzinach wieczornych na trasie narciarskiej na Szymoszkowej. W górnej części trasy narciarz, obywatel Rosji, najechał na narciarkę. W wyniku zderzenia kobieta doznała poważnego urazu miednicy i kręgosłupa. Będący najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu Rosjanin przeszkadzał ratownikom podczas udzielania I pomocy kontuzjowanej kobiecie i groził ratownikom. Zawiadomiono policję, która zabrała ze stoku krewkiego narciarza.

4.01.2013.
W godzinach przedpołudniowych na Drodze pod Reglami w pobliżu stadionu COS kontuzji nogi doznał 25-letni mieszkaniec Zakopanego. Po udzieleniu I pomocy został on przetransportowany do szpitala.

Na najbliższe dni przewidywane są opady śniegu, ale niezbyt intensywne. Czy napada go tyle, by można było przygotować i otworzyć trasy w rejonie Kasprowego W. czas pokaże.  Dobrze można pojeździć w pozostałych stacjach narciarskich, gdzie udało się zaśnieżyć większość tras. Warunki turystyczne w Tatrach są trudne i niezbyt bezpieczne. Szlaki są zasypane. Miejscami jest sporo nawianego, niezwiązanego z podłożem śniegu. Stwarza to miejscowo spore zagrożenie lawinowe. Aktualnie ogłoszono III stopień zagrożenia lawinowego. Przed wyruszeniem w góry radzimy zapoznać się z aktualnie panującymi w Tatrach warunkami.

za: www.topr.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
Piotr Michalski
 
2020-10-01
GÓRY
 

Jak gdyby nigdy nic, czyli tatrzański sezon w pełni

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-09-24
GÓRY
 

Polski Złoty Czekan dla Denisa Urubki!

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
Goryonline
 
2020-09-23
GÓRY
 

Złote Czekany 2020 przyznane

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2020-09-15
GÓRY
 

Nowe, trudne "Czary" w Tatrach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com