facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-07-16
 

KRONIKA TOPR 24 - 30.06.2013

Miniony tydzień upłynął pod znakiem kapryśnej aury. Niska temperatura i opady śniegu zniechęcały do wysokogórskich wycieczek. Mimo tego w górach doszło do paru wypadków, i tak;
W sobotę 29.06 ratownicy udzielali pomocy turystom na Hali Stoły oraz na Hali Upłaz. W obu przypadkach poszkodowani doznali urazów kończyn. Tego samego dnia ratownik dyżurny z M.Oka w rejonie Buli pod Rysami udzielał pomocy 11–letniemu lekko wychłodzonemu chłopcu (powyżej 2000 m n.p.m opad śniegu z deszczem)

W niedzielę 30.06 do centrali TOPR dociera zgłoszenie o wypadku turystycznym na szlaku na Kościelec. Młody mężczyzna w wyniku upadku poważnie rozciął sobie kolano. Ratowany za pomocą śmigłowca został przetransportowany do zakopiańskiego szpitala.
W godzinach wieczornych ratownicy udzielali pomocy w dol. Kościeliskiej. Tam turystka w wyniku upadku doznała urazu głowy.

Od 21 do 27.07 w TOPR odbył się tzw. Kurs I-ego stopnia. W tym okresie młodzi kandydaci na ratowników pod okiem instruktorów zapoznawali się z rzemiosłem ratowniczym.

Wybierających się w Tatry na szlaki wysokogórskie prosimy o zachowanie uwagi oraz zapoznanie się z aktualnymi warunkami na szlakach. W rejonach Orlej Perci, Rysów i Mięguszowieckiej Przeł. pod Chłopkiem miejscami zalegają jeszcze płaty starego zmrożonego śniegu.

za: www.topr.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com