facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Rozwspinaliście się porządnie w majówkę? Mamy nadzieję, że tak, bo szczęśliwa, trzynasta edycja Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego już niebawem! W tym roku spotkamy się w sobotę, 11 czerwca. Areną rywalizacji będzie ponownie Dolina Będkowska. W razie niepogody termin rezerwowy to niedziela, 12 czerwca.

MAS to najbardziej znane i lubiane towarzyskie zawody wspinaczkowe rozgrywane w rodzimym plenerze. Impreza przeznaczona jest zarówno dla starych jurajskich wyjadaczy, jak i świeżo upieczonych kursantów. Liczy się wytrzymka, spryt i dobra zabawa. W wersji klasycznej dwuosobowe zespoły mają około 7 godzin na zdobycie jak najlepszego wyniku, wspinając się po drogach z otrzymanej uprzednio listy. Przejścia punktowane są w zależności od trudności, długości i lokalizacji dróg oraz stylu ich pokonania. Poza memoriałowym el clásico, dla najtwardszych zawodników przewidujemy również wariant Ultra, czyli 24 godziny wspinania.

 

 Podium w kategorii Ultra 12 MAS; fot. Photomotive

 

Memoriał organizowany jest przez Klub Wysokogórski Kraków. Impreza ma na celu integrację środowiska wspinaczkowego oraz upamiętnienie naszego klubowego kolegi – Andrzeja Skwirczyńskiego. Skwira nie ma z nami już 13 lat. Jesteś na tyle młody, że jego nazwisko kojarzysz jedynie z Murem w Będkowskiej? Czas nadrobić braki: Andrzej był alpinistą, grotołazem, ale przede wszystkim zasłużonym ekiperem podkrakowskich dolinek. Jako zaangażowany instruktor widział potrzebę udostępniania skał nowicjuszom i osobom o rekreacyjnym podejściu do wspinania. Będąc człowiekiem czynu, zabrał się do roboty – wytyczył i obił mnóstwo łatwych dróg na Jurze Południowej. Między innymi to właśnie heroicznym, trwającym trzy i pół miesiąca pracom ekipy „ogrodniczej” pod przewodnictwem Andrzeja zawdzięczamy odkrycie – spod nieprawdopodobnego gąszczu krzaków – Zaklętego Muru (dziś Muru Skwirczyńskiego).

 

 Skwir prowadzi kurs w skałkach; fot. arch. Andrzeja Skwirczyńskiego

 

Rezerwujcie terminy i śledźcie stronę Memoriału oraz wydarzenie na Facebooku. Już niebawem pojawią się tam szczegóły dotyczące zapisów.

 

Organizatorem zawodów jest Klub Wysokogórski Kraków – największy i jeden z najbardziej aktywnych klubów wysokogórskich w Polsce. Jesteśmy zrzeszeni w PZA. Nieustająco dbamy o rozwój naszych członkiń i członków na drodze do górskiej samodzielności. Organizujemy szkolenia, prelekcje, wykłady, zawody i wspólne wyjazdy dla amatorów wspinania, jaskiń i narciarstwa.

 

Sponsorem głównym jest marka PETZL

 

Źródło: materiały Organizatora

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
2024-06-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Piętnasty Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego już za Nami!

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-05-10
WSPINACZKA SPORTOWA
 

VII MAS 15 maja – informacje praktyczne

Komentuj 0
Goryonline
 
2016-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

VII MAS – już niedługo!

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-04-05
WSPINACZKA SPORTOWA
 

VII Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego 14 maja

Komentuj 0
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com