facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-03-29
 

Kraina Toubou czyli "Ludzi Skał" - Sahara. Czad

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" zaprasza na spotkanie z Arturem Urbańskim w ramach cyklu "Świat bliższy niż sądzisz....". Podczas wtorkowego slajdowiska Artur opowie o wyprawie na ziemie plemienia Toubou.
Czad - najbiedniejszy i wciąż nękany wojnami kraj Afryki. Jego północna - saharyjska - część jest zamieszkała przez "Ludzi Skały" - plemię Toubou. To potomkowie Sao - najbardziej pierwotnego ludu Sahary. Toubou są bardzo wojowniczy, niezależni i nie pozwalają na eksplorację swoich ziem.

Prezentacja zawiera zdjęcia wykonane podczas pierwszej w dziejach polskiej ekspedycji saharyjskiej do Ennendi i Ouniaga - ziem przez Toubou zamieszkałych. Ekspedycja została zorganizowana przez serwis globtroterski www.torre.pl, specjalizujący się w podróżowaniu off the beaten track.

Autorzy zdjęć: Artur Urbański, Dominik Kruk (www.dominik.it.pl), Michał Szafarczyk (www.degial.com)

Torre.pl
to klub podróżniczy. Podróżujemy w miejsca gdzie żyją prawdziwi, niezwesternizowani ludzie, a natura jest nieskażona i imponująca. Prowadzimy serwis globtroterski zawierający relacje i galerie fotografii z podróży po całym świecie. Specjalizujemy się w wyjazdach do miejsc rzadziej uczęszczanych. Wspaniałych, a bez turystów lub z małą ich ilością.

Jako pierwsza grupa z Polski pojechaliśmy na Saharę libijską. Jako pierwsi przejechaliśmy overland z Nairobi do Harare. Na stałe zaczęliśmy jeździć na Roraimę, do Victoria Falls i do słynnego teraz, dzięki Tomkowi Michniewiczowi, Antelope Park.


 

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 03.04.2012 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Wstęp wolny!

Źródło: Wagabunda
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com