facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-03-01
 

Korona Ziemi (2 marca, Katowice)

Wernisaż wystawy fotografii i pokaz slajdów Tomka Kobielskiego.
Tomek Kobielski, rocznik 73’
 
Gliwiczanin, himalaista, podróżnik, zdobywca dwóch 8-tysięczników (Cho Oyu , Mt. Everest) oraz najmłodszy polski zdobywca „Korony Ziemi”  - 7 najwyższych gór kontynentów świata. Od 1989 roku członek Klubu Wysokogórskiego w Gliwicach.

Człowiek, który w dużej mierze życie podporządkował górom, swojej największej pasji. Cóż, życie bez marzeń, czy jakkolwiek nazwałby taką dziką namiętność, bez możliwości realizowania samego siebie właściwie nie miałaby sensu. Czyż to nie one są głównym motorem naszego życia?

Tomek jest człowiekiem niezwykle aktywnym, ciągle w ruchu, ciągle w drodze. Jeśli się nie wspina, to dogląda spraw swoich obu firm. Nie wyobraża sobie chwili, kiedy miałby zrezygnować ze wspinania. Niezwykle zabiegany, zapracowany - to w górach właśnie odnajduje spokój i wytchnienie. Tam znajduje czas, by się wyciszyć i nabrać sił, które pozwolą mu stawić czoła kolejnym wyzwaniom, jakie niesie trud dnia codziennego. Lubi pokonywać własne ograniczenia, dlatego wciąż szuka czegoś nowego. Skakał już ze spadochronem oraz nurkował, a teraz planuje loty szybowcem. Kiedy się słucha o jego planach i pomysłach, odnosi się wrażenie, że adrenalina jest mu niezbędna do życia. Nie mylmy tego jednak z lekkomyślnością czy brakiem odpowiedzialności. Podejmując takie działania, ma on pełną świadomość zagrożeń i jest do nich świetnie przygotowany. Nigdy nie podjąłby ryzyka, które doprowadziłoby jego samego lub osoby, za które bierze odpowiedzialność, do wypadku. W wolnych chwilach poświęca się również pracom charytatywnym i społecznym, zawsze gotowy nieść pomoc innym. A do tego wszystkiego jest straszną gadułą, potrafi godzinami barwnie opowiadać nie tylko o swoich wyprawach. Otwarty, szczery, komunikatywny, to te cechy pozwoliły mu odnaleźć się w mediach. Przez wiele lat dla nich pracował, zajmując się reklamą i marketingiem.

Miejsce: Galeria Biblioteki Śląskiej, ul. Plac Rady Europy 1, Katowice
Data: 2 marca (wtorek) 2010 r. o godz. 17.00

WSTĘP WOLNY!!!

Źródło: www.dkchwalowice.pl
 Na Mt. Everest
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com