facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Korona triumfuje w Gdańsku! Ida Kupś i Adrian Chmiała Mistrzami Polski w boulderingu 2018!

W rozegranych w miniony weekend w gdańskim BlokFicie Mistrzostwach Polski w boulderingu triumfowali Ida Kupś oraz Adrian Chmiała. Tym samym tytuł kolejny raz trafił w ręce zawodników krakowskiej Korony, którzy potwierdzili swą niekwestionowaną dominację na krajowym podwórku. Dla Idy było to już trzecie zwycięstwo z rzędu w krajowym czempionacie! 

 

Choć dla wielu osób udział w Mistrzostwach wiązał się z podróżą niemal przez całą Polskę, to możemy powiedzieć, że frekwencja dopisała - przynajmniej wśród Panów, których udział wzięło 43. Tradycyjnie już, bolączką zawodów rangi mistrzowskiej jak i pucharowej była stosunkowo mała liczba startujących Pań, których zobaczyliśmy w Gdańsku tylko 17 - de facto nie trzeba było więc rundy eliminacyjnej - wszystkie jej uczestniczki z automatu bowiem kwalifikowały się do półfinału. 

 

Równolegle rozegrano zawody open - dla wszystkich, którzy nie mają zawodniczego zacięcia lub...polskiego paszportu, uprawniającego do bycia sklasyfikowanym. Pewnie Roman Batsenko, który wygrał w cuglach wspomniane zmagania, mógłby sporo namieszać w finałowej stawce Panów w ramach Mistrzostw. Pozostanie to jednak w sferze domysłów. Faktem jest natomiast, że organiacja zawodów open była bardzo dobrym pomysłem - około 150 osób na listach startowych sprawiło, że BloKFit w weekend tętnił życiem, a spora część startujących amatorów została by w finale dopingować zawodników. 

 

Rywalizacja tychże od samego początku przebiegała pod dyktando faworytów - choć Maja Rudka w eliminacjach i półfinale deptała Idzie po piętach, to jednak w decydującej rundzie przewaga starszej koleżanki była już bardzo widoczna. Ida jako jedyna pokonała wszystkie 4 finałowe problemy, zapewniając sobie tym samym 3 z rzędu tytuł mistrzyni kraju. Drugie miejsce na podium przypadło Elenie Yarowej z Wrocławia, brązem cieszyła się Olga Niemiec, również z krakowskiej Korony. 

 

U Panów runda eliminacyjna i półfinał wieszczyły pojedynek Adriana Chmiały z Kubą Jodłowskim o czempionat - Jodłoś, który stawał na drugim stopniu podium w ubiegłych latach nazbyt dla siebie często, bardzo chciał w Gdańsku przełamać fatum i ukoronować swoją karierę mistrzowskim tytułem. Świetny występ w dwóch pierwszych rundach to było jednak za mało by pokonać znajdującego się w kapitalnej formie Adriana Chmiałę. Podobnie jak Ida, Adrian jako jedyny topował na wszystkich finałowych baldach. Niespodziewanie dwójkę faworytów rozdzielił Szymon Pęcikieiwicz, spychająć Jodłosia na 3 lokatę. 

 

Oto jak zawodnik KW Warszawa podsumował swój występ:

 

"Szkoda mi finałów, które nie dawały zbyt wiele szans do walki, bo były po prostu zbyt łatwe. Kompletnie nie czułem, żebym walczył o Mistrzostwo, za to czułem, że nie mogę nic zepsuć, jeśli chcę je zdobyć. Szkoda, bo wg mnie finały na Mistrzostwach Polski powinny być trudne i umożliwiać normalną walkę o Mistrzostwo. Chciałbym być bardziej zmęczony po tak ważnych dla mnie zawodach, a nie jestem w ogóle. Nie zmienia to faktu, że wygrał najlepszy jeszcze raz graty Adrian!

To czego mi na pewno zabrakło, to psychy na 4 problemie i wspinania się na nim z czystą głową."


Na wypowiedzi dwójki nowych Mistrzów jeszcze czekamy. ;-)

 

Poniżej znajdziecie wyniki:

 

Panie:

 

1) Ida Kupś (KS Korona Kraków) 4t10 4z6

2) Elena Yarowa (Klub Alpika) 2t3 3z7

3) Olga Niemiec (KS Korona Kraków)  2t5 3z3

4) Małgorzata Rudzińska (KS Korona Kraków) 1t2 4z14

5) Maja Rudka (KS Korona Kraków) 1t3 4z7

6) Joanna Oleksiuk (KW Warszawa) 1t2 3z5

 

Panowie:

 

1) Adrian Chmiała (KS Korona Kraków) 4t6 4z6

2) Szymon Pęcikiewicz (KW Bielsko-Biała 3t7 4z8

3) Jakub Jodłowski (KW Warszawa) 3t5 3z4

4) Stefan Madej (UKA Warszawa) 2t3 4z6

5) Mikołaj Nowotnik (UKA Warszawa) 2t7 4z10

6) Piotr Schab (KS Korona Kraków) 1t2 2z3

 

A tutaj zapis transmisji live z finałów:

 

 

Źródło: profil FB BlokFit Boulder Center Gdańsk/własne

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com